سقوط اتوبوس به دره در تایلند 29 کشته داشت

ایران,تایلند,تصادف

کوالالامپور - ایرنا – پلیس تایلند از کشته شدن 29 نفر براثر سقوط یک دستگاه اتوبوس به دره ای عمیق در شمال شرق این کشور خبر داد.

به گزارش ایرنا، روزنامه بانکوک پست روز جمعه نوشت: یک دستگاه اتوبوس پنجشنبه شب در منطقه ˈلوم ساکˈ در استان ˈفت چابومˈ زمانی که در حال حرکت به سمت استان ˈچیانگ رایˈ بود به دره ای عمیق سقوط کرد که براثر این حادثه 29 نفر کشته و چهار نفر به شدت مجروح شدند.

ˈسوکیت ساماناˈ فرمانده پلیس استان ˈفت چابومˈ تایلند پس از بررسی منطقه احتمال داد اتوبوس پس از اینکه راننده به خواب رفته به دره سقوط کرده است.

بدنبال سقوط این اتوبوس به این دره با عمق 30 متر، امدادگران جنازه 28 مسافر را از عمق دره با بالا انتقال دادند و یک مصدوم پس از انتقال به بیمارستان درگذشت و حال چهار مسافر مجروح نیز وخیم گزارش شده است.

این اتوبوس که مسافران را در تعطیلات سال نو میلادی جابجا می کرد 40 مسافر داشت.

تصادفات مرگبار جاده ای حادثه ای رایج در تایلند است و بیش از 20 نفر در ماه اکتبر بدنبال سقوط یک دستگاه اتوبوس دیگر به دره در شمال شرق این کشور کشته شدند.

گزارش سال 2012 سازمان بهداشت جهانی نشان می دهد در تایلند 42 ممیز 9 مرگ و میر جاده ای در مقابل هر 100 هزار نفر جمعیت اتفاق می افتد که در کشورهای جهان مقام ششم را به خود اختصاص داده است و بعد از ایران قرار دارد.

آساق**د.م**1611
کد N26204