دبیرکل جمعیت عربی اسلامی حمایت از مقاومت بر حضور ایران در اجلاس ژنو 2 تاکید کرد

ایران,لبنان,یحیی غدار

بیروت – ایرنا – دبیرکل جمعیت عربی اسلامی حمایت از مقاومت با صدور بیانیه ای بر اهمیت حضور جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک بازیگر اصلی منطقه ای و بین المللی در اجلاس بین المللی ژنو 2 برای حل بحران سوریه تاکید کرد.

این اجلاس قرار است 22 ماه آینده میلادی در سوییس برگزار شود.

به گزارش ایرنا، ˈ یحیی غدار ˈ دراین بیانیه از تعامل و همکاری کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و مصر با جمهوری اسلامی ایران استقبال و آن را در جهت منافع جهان عرب و اسلامی ارزیابی کرد.

وی همچنین تاکید کرد که « مقاومت در مقابل توطئه های رژیم صهیونیستی و باندهای تکفیری مورد حمایت رژیم سعودی » باید از اولویت های جهان عرب و اسلام باشد.

دبیرکل جمعیت عربی اسلامی حمایت از مقاومت بر ضرورت هوشیاری جهان عرب و اسلام و گرفتار نشدن در ماجراجویی ها و تکروی ها تاکید کرده و خواستار مقابله با جنایات تروریستی و دسیسه های فتنه انگیز دشمن صهیونیستی برای تفرقه افکنی در جهان اسلام و عرب و نابودی کامل فلسطین شده است.

یحیی غدار؛ اقدامات انتحاری تکفیری ها در حمله به نیروهای ارتش لبنان در سراسر این کشور و انفجارها، مانند آنچه در مصر ، سوریه و عراق می گذرد را تروریسم سازمان یافته برای جلوگیری از حمایت این کشورها از مقاومت و ملت لبنان و تامین کننده منافع رژیم صهیونیستی ارزیابی کرده است.

وی با تاکید بر اینکه باید جلوی گسترش تروریسم و سرایت سرطان گونه آن را با قطع حمایت های مالی و تجهیزات نظامی که بویژه برخی حکام مرتجع عرب از جمله رژیم سعودی در اختیار آنها قرار می دهند، گرفت.

دبیرکل جمعیت عربی اسلامی حمایت از مقاومت خاطرنشان کرده است که ارتش و رهبری سوریه برای حفظ امنیت و وحدت سوریه و ملت آن در حال مبارزه با توطئه مشترک آمریکا ، رژیم صهیونیستی ، حکام مرتجع عرب و تروریست های مورد حمایت آنها است.

خاورم ** 1324/1547
کد N26197