رییس جمهوری:

اقلیت‌های دینی در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نقش مهمی داشتند

ایران,حسن روحانی 92,حضرت مسیح ع ,دولت,حسن روحانی

همشهری آنلاین: رییس جمهوری در شب میلاد عیسی مسیح (ع) در دیدار دو خانواده شهید و جانباز ۵۰ درصد ارامنه بر نقش مهم اقلیت های دینی در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تاکید کرد.

ایران > دولت- همشهری آنلاین:
رییس جمهوری در شب میلاد عیسی مسیح (ع) در دیدار دو خانواده شهید و جانباز ۵۰ درصد ارامنه بر نقش مهم اقلیت های دینی در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تاکید کرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر «حسن روحانی» شامگاه چهارشنبه و در شب میلاد حضرت مسیح(ع) به دیدار خانواده‌های شهیدان و جانباز 50 درصد ارامنه دفاع مقدس موسسیان و آلبرت محمودلو رفت.

وی در خانه شهیدان موسسیان که پدر و پسری را در راه دفاع از میهن و انقلاب تقدیم کرده است، حضور یافت و ضمن تبریک میلاد عیسی مسیح (ع) به بازماندگان این شهدای بزرگوار گفت: برای ما مسلمانان، عیسی(ع) پیامبر رحمت و مهربانی است.

روحانی افزود: شایسته این بود که فرصت را در این شب عزیز برای قدردانی از خانواده شهدای مسیحی کشور مغتنم بدانیم و از این بزرگواران بخاطر صبر و مقاومت شان قدردانی و تجلیل کنیم.

رییس جمهوری تصریح کرد: ایران کشور همه ایرانی هاست و همه ما اعم از مسلمان، مسیحی و سایر اقلیت‌های دینی، باید برای پیشرفت و اعتلای کشور دست به دست هم داده و تلاش کنیم.

رییس دولت تدبیر و امید همچنین از حضور پرشور هموطنان مسیحی و سایر اقلیت های دینی در کنار اقشار مختلف مردم در انتخابات ریاست جمهوری نیز قدردانی کرد.

روحانی ابراز امیدواری کرد که خدمتگزار خوبی برای این ملت شریف و بزرگ باشیم و از آرا و اهداف بلند آنان پاسداری کنیم.

رییس جمهوری در پایان از خداوند متعال برای خانواده شهیدان موسسیان صبر و اجر جزیل و خدمات بیشتر برای کشور خواستار شد.

در این دیدار خانواده شهیدان موسسیان ضمن تشریح نحوه به شهادت رسیدن پدر و پسر خانواده از رییس جمهور بخاطر توجه به خانواده های شهدا به ویژه این خانواده قدردانی کردند.

رییس جمهوری پس از آن در منزل آلبرت محمودلو جانباز 50 درصد ارمنی دوران دفاع مقدس، حاضر شد و با وی و خانواده اش دیدار و گفت وگو کرد.

روحانی دراین دیدار تاکید کرد: شهدا، جانبازان و ایثارگران ارامنه دفاع مقدس برای دفاع از وطن، شرف و عزت خود سنگ تمام گذاشته و به بهترین نحو ممکن به وظیفه خود در قبال کشور و مردم عمل کرده اند.

رییس دولت یازدهم خطاب به این هم وطن ارمنی جانباز گفت: حضور شما به عنوان یک ایرانی ارمنی در جبهه جنگ تحمیلی نشان داد مردم ایران همواره در کنار هم و به ویژه در سختی ها پشتیبان یکدیگر هستند و این درسی برای جهانیان و بویژه کسانی است که در برخی از کشورها به خاطر اختلافات دینی و قومی مشغول جنگ با یکدیگر هستند.

روحانی گفت: این ویژگی فرهنگی ایرانیان برای همه درس آموز است و باید از این خصوصیت برای تجمیع و تمرکز تلاش ها در مسیر ساختن کشور بهره بگیریم؛ چرا که تحقق اهداف بلند برای ایران جز با همدلی و همکاری ممکن نیست.

وی زندگی جانبازان را زیبا توصیف کرد و گفت: تلفیق رنج جانبازی و شیرینی و عظمت فداکاری در کنار هم لیاقتی است که شما از آن برخوردار هستید و از شما می خواهم برای ما هم دعا کنید تا خدمتگزار مردم باشیم.

روحانی درباره حضور آلبرت محمودلو به عنوان بسیجی در جبهه های جنگ و نیز عضویت فرزندان وی در بسیج گفت: بسیج متعلق به همه است؛ چرا که بسیج برای دفاع از کشور تشکیل شده و کشور هم متعلق به آحاد ملت است.

رییس جمهوری همچنین خطاب به همسر آلبرت محمودلو که پس از جانبازی با وی ازدواج کرده است، اظهار داشت: قطعاً شما هم در فداکاری و ایثار همسرتان برای کشور و مردم سهیم هستید.

آلبرت محمودلو از سال 60 به تناوب در لباس بسیجی و به صورت داوطلبانه و به عنوان تعمیرکار ماشین های سنگین راهسازی و سنگرسازی در تمام مناطق جنگی از مهاباد در شمال غربی گرفته تا جزایر مجنون در جنوبی ترین نقطه جبهه ها حضور داشته است.

وی پس از چندین بار مصدومیت و جراحت در اول بهمن سال 64 هنگام بازگشت از شریف آباد به سمت دیوان دره در کمین نیروهای کومله گرفتار شد و مورد اصابت گلوله از ناحیه دست و پا و سینه قرار گرفت و به درجه رفیع جانبازی نایل آمد.

رییس جمهوری در این دیدارها ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد حضرت مسیح (ع) و سال نو میلادی، برای همه مسیحیان جهان بویژه ارامنه ایران آروزی سالی پر از خیر، برکت و خوشی کرد و گفت: امیدوارم سال جدید برای همه هموطنان مسیحی سالی خوب و سرشار از سلامتی و برکت باشد.

در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران رییس جمهوری را همراهی می کرد.