پیام کریسمس اسنودن/ جاسوس‌ها همۀ ما را زیر نظر دارند

ادوارد اسنودن

پیمانکار اطلاعاتی پیشین آمریکا و افشا کننده اسرار جاسوسی کاخ سفید، در پیام سال نو میلادی گفت دولتهای آمریکا و انگلیس، سامانه جهانی شنود و جاسوسی ابداع کرده اند.

پیام کریسمس اسنودن/ جاسوس‌ها همۀ ما را زیر نظر دارندپیمانکار اطلاعاتی پیشین آمریکا و افشا کننده اسرار جاسوسی کاخ سفید، در پیام سال نو میلادی گفت دولتهای آمریکا و انگلیس، سامانه جهانی شنود و جاسوسی ابداع کرده اند.

 


 


 


به گزارش رویترز، ادوارد اسنودن در پیام تبریک خود به مناسبت کریسمس از مسکو گفت: سال نو مبارک. افتخار دارم سال نو میلادی را از طریق شبکه چهار تلویزیون انگلیس به شما ابلاغ کنم. اخیر متوجه شدیم دولتهای ما یعنی آمریکا و انگلیس، سامانه جهانی شنود و جاسوسی همگانی ابداع کرده اند که همه امور روزانه ما را زیر نظر بگیرند.
جرج اورول نویسنده معروف انگلیسی سالها پیش در رمان خود در خصوص خطرات این گونه جاسوسی ها به ما هشدار داده بود. در این کتاب، میکروفن، دوربین های ویدیویی و تلویزیون که مردم را زیر نظر دارند، به هیچ وجه با ابزار و ادواتی که امروزه از آن برای جاسوسی از مردم استفاده می شوند، قابل مقایسه نیست.حس گری هایی در جیب لباس ها قرار داده می شوند که می توانند ما را در هر مکانی که تردد می کنیم، زیر نظر بگیرند. تصور کنید این چنین اقدام هایی در حریم خصوصی افراد طبقه معمولی جامعه چه معنایی می توانند داشته باشند.
رویترز


5252

کد N25870