حدادعادل در جمع خبرنگاران:

بحث ادغام دو فراکسیون مجلس مطرح نیست/ فراکسیون اصولگرایان طرح غنی سازی 60 درصد را دنبال نمی‌کند

مجلس

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی گفت: دیدار با آقای لاریجانی امری طبیعی است زیرا در مجلس امور زیادی وجود دارد که همکاری دو فراکسیون را اقتضا می کند اما محتوای دیدار ما در حد مسایل داخلی مجلس بود

 به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، غلامعلی حداد عادل رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی روز چهار شنبه مجلس با اشاره به اینکه دیدار وی با علی لاریجانی مربوط به دو تا سه هفته اخیر بوده است گفت: ارتباط دو فراکسیون امر بسیاری عادی است که این دیدار دو سه هفته اخیر انجام شد.

وی افزود: اصولا دو فراکسیون بر سر بسیاری از موضوعات ازجمله مسایل هسته ای و اصول بودجه نظر مشترک دارند، عقل و منطق حکم می کند در آن چه که با هم اختلاف نظر نداریم به طور همسو با هم عمل کنیم که البته مواردی که در آن باهم اختلاف نظر نداریم بسیار زیاد است.

نماینده مردم تهران در پاسخ به اینکه آیا هدف از این جلسه یکی شدن دو فراکسیون رهروان ولایت و اصولگرایان بوده است یا نه پاسخ داد: خیر بحث یکی شدن مطرح نیست. در واقع در میدان عمل در مواردی که وحدت نظر داریم به شکل مشترک عمل می کنیم که اعضای دو فراکسیون نیز این مساله را پذیرفته اند؛ به طور مثال دعوت از آقای تخت روانچی موضوعی بود که اعضای دو فراکسیون آن را امضا کردند، در گذشته این وحدت رویه وجود داشته و در آینده هم وجود دارد.

رئیس فراکسیون اصولگرایان در پاسخ به اینکه آیا برنامه های مشترکی همچون دعوت از وزیران مختلف از جمله وزیران اقتصادی نیز دارید گفت: چنین برنامه ای نبوده در نظر داریم در بسیاری از مواردی که محل اختلاف وجود ندارد به صورت واحد عمل کنیم.

حداد عادل همچنین درباره اینکه آیا فراکسیون اصولگرایان با رئیس جمهور دیدار کرده یا نه گفت: ما رئیس جمهور را در شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجمع تشخیص مصلحت نظام می بینیم، آقای رئیس جمهور تا این لحظه دیدار فراکسیونی نداشتند چه با فراکسیون رهروان و چه با ما و چه با دیگر فراکسیون ها. اما اگر چنین برنامه های وجود داشته باشد ما از آن استقبال می کنیم.

وی در پاسخ به اینکه آیا فراکسیون در این باره درخواستی داشته یا نه پاسخ داد: ما درخواستی برای ملاقات با رئیس جمهور نداشتیم.

رئیس فراکسیون اصولگرایان همچنین در پاسخ به این که موضوع دیدار شما با آقای لاریجانی چه بود پاسخ داد در مجلس امور زیادی وجود دارد که همکاری دو فراکسیون را اقتضا می کند اما محتوای این جلسه در حد مسایل مجلس بود.

حدادعادل همچنین در پاسخ به این که آیا طرح مطرح شده در مجلس از سوی برخی نمایندگان مبنی بر غنی سازی 60 درصد هسته ای را قبول دارید و آن را دنبال می کنید؟ کفت: این نظر برخی نمایندگان است و فراکسیون آن را دنبال نمی کند.

وی در پایان در خصوص حماسه 9 دی گفت: عده ای مخالف بودند که ملت در برابر آنها 9 دی را آفرید، اینها از احیای 9 دی و یادآوری آن خوشحال نیستند که این امری طبیعی است.

خواندنی از سراسر وب