آیت الله مکارم شیرازی:نمی‌توانیم در زمینه حقوق بشر با غربی‌ها به توافق برسیم

مهر نوشت:

یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه ادعای حقوق بشرخواهی به یک ابزار در دست استکبار برای محکوم کردم مخالفانش درآمده است، گفت: اگر در مسئله انرژی هسته ای بتوانیم با آن ها به توافق برسیم در مسئله حقوق بشر این توافق وجود ندارد.

آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار حجت الاسلام محمدجواد ارسطا که به منظور اهدای جایزه کمیسیون حقوق بشر اسلامی به وی در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، اظهار داشت: خیلی خوشبختیم که فعالیت‌های کمیسیون حقوق بشر ادامه یافته و ریشه کرده است، مسئله مهم این است که یکی از ابزارهای مهم در دست استکبار جهانی و ظالمان مسئله حقوق بشر است.

وی ادامه داد: این مسئله دستاویزی شده که بسیاری از برنامه‌های آنها پیش برود و در واقع وسیله‌ای برای محکوم کردن مخالفانشان شده است و تمامی ندارد و فردا هم می‌توانند با بهانه‌های مختلف از آن استفاده کنند.

استاد برجسته حوزه افزود: باید توجه کنیم که چگونه با آنها مذاکره می‌کنیم، ممکن است بعد از حل شدن مسئله انرژی هسته‌ای آنها بخواهند از طریق مسئله حقوق بشر مورد ادعای خود وارد مذاکرات شوند، اگر در مسئله انرژی اتمی با آنها بتوانیم توافق کنیم در اینگونه مسائل نمی‌توانیم.

وی تاکید کرد: آنها اصرار دارند که آن تعریف خود از حقوق بشر را برما تحمیل کنند، اگر آزادی بیان است پس ما هم آزادیم که حرف خود را بزنیم و چیزی نباید بر ما تحمیل شود، اصلا سئوال این است که چرا آنها باید تعریف خود را برما تحمیل کنند و ما نتوانیم این کار را انجام دهیم؟

45219

 

 

کد N25586