در دیدار سفیر ایران در بیروت

میشل عون: گروه‌های تندرو جایگاهی در سوریه و در منطقه ندارند

غضنفر رکن‌آبادی، سفیر ایران در لبنان با میشل عون، رهبر جریان مسیحی آزاد ملی لبنان دیدار و درباره تحولات منطقه و روابط دوجانبه گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، میشل عون در این دیدار با اشاره به حساسیت شرایط کنونی منطقه اظهارکرد: افراط‌گرایی دینی بزرگ‌ترین چالش کشورهای منطقه از جمله سوریه و لبنان است و اکنون بسیاری از کشورهای منطقه و جهان به ضرورت مقابله با این پدیده خطرناک پی برده‌اند. بنابراین شاهد افول این تفکر پس از دوره‌ای از رشد نسبی آن هستیم. تندروی‌های دینی هیچ‌گونه سنخیتی با دین نداشته و برگرفته از افکار عده‌ای است که برداشت غلطی از دین دارند.

رهبر جریان مسیحی آزاد ملی با تأکید بر ضرورت حل سیاسی بحران سوریه گفت: با رشد جریان‌های تندرو در سوریه، ضرورت تسریع در راه حل سیاسی این بحران بیش از پیش آشکار شده و همگان به این حقیقت پی برده‌اند که گروه‌های تندرو جایگاهی در سوریه و در منطقه ندارند.

رکن‌آبادی، سفیر ایران در لبنان نیز ضمن تبریک عید میلاد حضرت عیسی (ع) و سال جدید میلادی، بر ضرورت حفظ وحدت و انسجام ملت‌های منطقه در مقابله با تندروی و جریان‌های تکفیری تأکید کرد و افزود: گروه‌های تروریستی در سوریه با اعمال وحشیانه خود باعث تنفر ملت‌های منطقه از آن‌ها شده و اکنون بسیاری از حامیان خارجی آن‌ها حمایت‌شان را از آنان قطع کرده و حاضر به پذیرش مجدد آن‌ها در کشور خود نیستند.

سفیر ایران در بیروت با تشریح مذاکرات هسته‌یی کشورمان با مجموعه1+5 گفت: این مذاکرات فضای جدیدی را در عرصه دیپلماتیک در منطقه و جهان ایجاد کرده است.

انتهای پیام

کد N24988