جلسه شورای عالی آب به ریاست جهانگیری

مسائل و مشکلات حوضه آبریز زاینده‌رود بررسی شد

معاون اول رييس جمهور,اسحاق جهانگيري,آب

جلسه شورای عالی آب، ظهر امروز (سه‌شنبه) به ریاست معاون اول رییس‌جمهور و با موضوع «بررسی مسائل و مشکلات حوضه آبریز زاینده‌رود» برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اسحاق جهانگیری در این جلسه با بیان اینکه "بحران آب و موضوع محیط زیست به دو مسأله کلیدی و مهم در کشور تبدیل شده است"، گفت: برای حل مشکلات و نگرانی‌ها در این موارد، ضمن پیگیری کارهای در دست اجرا، باید برنامه و راهکاری جدی‌تر و فراتر از موضوعات جاری را در دستور کار قرار دهیم.

معاون اول رییس‌جمهور با اشاره به طرح‌های پیشنهادی برای حل بحران آب کشور اظهار کرد: باید بررسی‌های دقیقی انجام شود تا مشخص شود که آیا انتقال آب از کشورهای دیگر قابل تحقق است یا خیر.

وی تاکید کرد: باید طرح‌هایی قابل اجرا و قابل تحقق تدوین شود تا بتوان برای آن سرمایه‌گذاری کرد و در بودجه سالانه به آن اعتبار تخصیص داد.

جهانگیری با بیان اینکه "کمبود آب و بحران این مایه حیاتی موجب برخی فشارها و مشکلات در جامعه و بویژه در استان‌های مبتلا به این بحران می‌شود"، خاطرنشان کرد: باید برای رفع این معضلات و برای انسجام ملی تدبیری اندیشیده شود تا میزان بروز این‌گونه مسائل به حداقل ممکن کاهش یابد.

بر اساس این گزارش، در این جلسه که وزرای نیرو و جهاد کشاورزی، معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست و استانداران اصفهان، چهارمحال بختیاری، یزد و خوزستان نیز حضور داشتند، گزارشی از وضعیت منابع و مصارف زاینده رود، مسائل و چالش‌های آن و همچنین انتظارات و اقدامات مورد نیاز برای آینده ارائه شد.

در این نشست، همچنین مشکل و معضلات زاینده‌رود از زوایای مختلف مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و پیشنهادات و راهکارهایی برای برون‌رفت از شرایط بحران پیشنهاد شد.

انتهای پیام

کد N24884