لاوروف: شرکای غربی ما فهمیده‌اند برکناری اسد راه حل بحران نیست

سیاسی

لاوروف اظهار کرد که شرکای غربی روسیه این مسئله را درک کرده‌اند که برکناری اسد راه حلی برای بحران سوریه نیست و تنها به قدرت‌گیری تندروها می‌انجامد.

لاوروف اظهار کرد که شرکای غربی روسیه این مسئله را درک کرده‌اند که برکناری اسد راه حلی برای بحران سوریه نیست و تنها به قدرت‌گیری تندروها می‌انجامد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، در مصاحبه با شبکه خبری روسیه الیوم اظهار کرد: تحقق ثبات در سوریه یک ماموریت بسیار مهم است و شخصیت‌ها و انتخابات در سوریه جدید در مرحله دوم اهمیت قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: شریکان غربی روسیه به این نتیجه رسیده‌اند که سرنگونی نظام بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه راهی برای حل و فصل بحران این کشور نیست، بلکه باعث می‌شود که تندروها در مدت کوتاهی قدرت را در اختیار گیرند.

وزیر امور خارجه روسیه گفت: از این که مخالفان برای مشارکت در ژنو شرط برکناری اسد را می‌گذارند و بر این امر اصرار می‌ورزند، نگران هستیم.

وی هم‌چنین خاطرنشان کرد: تلاش‌ها برای تحمیل دموکراسی از خارج باعث بی‌ثباتی می‌شود و ما شاهد این امر در عراق و لیبی بوده‌ایم.

این مقام روس افزود: در پیش گرفتن تفکر جنگ سرد در تعامل با روسیه امری بی‌فایده است.

وی تصریح کرد: همکاری ما با کشورهای ناتو در بیشتر عرصه‌ها بجز درعرصه نظامی بسیار گسترده است.

لاوروف عنوان داشت: تلاش‌هایی که صورت می‌گیرد تا اوکراین یک بازیچه‌ای در سیاست باشد، برای کی‌یف و اروپا نابودکننده است.

وی در خصوص مساله فلسطین نیز اظهار کرد: ما به موضع عملی خود درخصوص مساله فلسطین پایبند هستیم و اقدامات شتابزده را نمی‌پذیریم.

انتهای پیام

کد N24799