درگیری نیروهای حافظ صلح با معترضان در جمهوری آفریقای مرکزی

نیروهای حافظ صلح آفریقا با شلیک به معترضان در پایتخت جمهوری آفریقای مرکزی یک تن را کشته و حدود 40 تن دیگر را زخمی کردند؛ اقدامی که باعث افزایش تنش‌ها می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان یران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، سربازان جمهوری چاد که بخشی از نیروهای تحت فرمان سازمان ملل هستند، در خارج از فرودگاه «بانگویی» به معترضان که سنگ اندازی می‌کردند، شلیک کردند. معترضان نیروهای جمهوری چاد را به همدستی با شورشیان که مردم را ترور می‌کنند، متهم کرده‌اند.

صدها معترض مسیحی در خیابان‌های پایتخت جمهوری آفریقای مرکزی تجمع کرده و برکناری میشل دجوتودیا، رئیس جمهوری این کشور را خواستار شدند.

دجوتودیا، یکی از شورشیان سابق است که به دنبال کودتای ماه مارس که باعث به راه افتادن موج خشونت‌های فرقه‌ای کنونی شده، به عنوان نخستین رئیس جمهوری مسلمان این کشور منصوب شد.

معترضان همچنین خواستار خروج نیروهای جمهوری چاد از میان نیروهای اتحادیه آفریقا شدند که دوش به دوش نیروهای فرانسوی برای برقراری نظم در جمهوری آفریقای مرکزی مبارزه می‌کنند.

معترضان شروع به پرتاب سنگ به خودروهایی نیروهای جمهوری چاد کرده و آن‌ها نیز در پاسخ تیرهوایی شلیک کرده و سپس به سوی جمعیت تیراندازی کردند. در این رویداد یک تن کشته و حدود 40 تن که حال سه تن از آن‌ها به شدت وخیم است، زخمی شدند.

پس از آن نیروهای فرانسوی به سرعت وارد عمل شدند تا قربانیان را از محل منتقل کنند.

بسیاری از مسیحیان بانگویی، جمهوری چاد را به مغز متفکر شورش «سلکا» که پشت کودتای ماه مارس قرار داشت، متهم می‌کنند.

انتهای پیام

کد N24785