یک نماینده در مجلس مطرح کرد:

فانی وزیر روحانی است یا عامل کمیته X اصلاحات/ وزیران اطلاعات و کشور رسیدگی کنند

مجلس

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از انتصابات اخیر در وزارت آموزش و پرورش گفت: عناصری از کمیته معروف به X در دوران اصلاحات، در ستاد برخی از وزارتخانه ها از جمله وزارت آموزش و پرورش رخنه کرده اند تا عناصر تندرو را در این وزارتخانه به کار گیرند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، ابراهیم آقامحمدی نماینده مردم خرم آباد در پایان جلسه علنی روز سه شنبه در تذکری آیین نامه ای از عملکرد وزیر آموزش و پرورش در عزل و نصب ها انتقاد کرد.

وی گفت: وزیر آموزش و پرورش به جای اینکه در حد وزیر فرهنگی ظاهر شود در حد یک کودتاگر وارد شده و اعلام کرده که در عرض یک ماه همه معاون های وزارت آموزش و پرورش را تغییر می دهد.

وی با طرح این سئوال که چطور وزیر آموزش و پرورش در عرض یک ماه به این نتیجه رسیده که همه مدیران گذشته ناکارآمد هستند و مدیران جدید کارآمد هستند، اظهار داشت: عناصری از کمیته X معروف در دوران اصلاحات، در ستاد برخی وزارتخانه ها از جمله وزارت آموزش و پرورش رخنه کردند و عناصر تندرو را در این وزارتخانه به کار گرفته اند.

آقامحمدی اظهار داشت: این عناصر سعی دارند مدارس را مرکز جذب ملی گراها برای انتخابات آینده نمایند.

عضو کمیسیون امنیت ملی اظهار داشت: آقای فانی شما وزیر آقای روحانی هستید یا عامل کمیته X، هر گونه تشنج در وزارت آموزش و پرورش عواقبش برعهده شماست.

وی به وزارت کشور و اطلاعات هشدار داد که علاج واقعه را قبل از وقوع بنمایند.