یوسف رضا گیلانی با اتهام‌های فساد مواجه می‌شود

دیده‌بان مقابله با فساد در پاکستان قصد دارد تا از نخست‌وزیر سابق این کشور به اتهام مشارکت در برنامه اختلاس شرکت بیمه ملی بازجویی کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری پی.تی.آی، این رسوایی در سال 2010 و در زمانی که دادگاه عالی پاکستان بدون اطلاع احزاب در خصوص گزارش اختلاس پنج میلیارد روپیه‌ای از بودجه شرکت بیمه ملی توسط ایاض نیازی، رئیس این شرکت و چند تن دیگر از مدیران وارد عمل شد، فاش شد.

گمان می‌رود که یوسف رضا گیلانی، نخست‌وزیر سابق پاکستان با ایاض نیازی در این اقدام هم‌دست بوده است. خبرگزاری جئو اعلام کرد، «دایره پاسخ‌گویی ملی» در نشست خود به ریاست سعید احمد تصمیم گرفت تا در مورد گیلانی تحقیقاتی را انجام دهد.

گیلانی در سال‌های 2008 تا 2012 میلادی نخست‌وزیر پاکستان بود و دولت تحت رهبری حزب مردم پاکستان وی با چندین اتهام فساد مواجه شده است. دو پسر گیلانی نیز دست‌کم در مورد دو پرونده اختلاس تحت بازپرسی و تحقیق قرار گرفته‌اند.

یوسف رضا گیلانی سال گذشته میلادی پس از آنکه از دستورات دادگاه عالی پاکستان در خصوص ارائه درخواست به مقام‌های سوئیسی برای گشایش مجدد پرونده‌های اختلاس علیه آصف علی زرداری، رئیس‌جمهوری پیشین پاکستان امتناع کرد، از سمت خود برکنار شد.

انتهای پیام

کد N24735