در نوار ویدئویی منتشر شد؛

سخنان شاه سعودی خطاب به وزیران : برخوردتان با مردم همانند برخورد با من باشد!

آفریقا و خاورمیانه

در پی اوج گرفتن انتقادات مجامع بین المللی از سرکوب آزادیهای مدنی در عربستان سعودی، ملک عبدالله تقاضایی جدید از اعضای حکومت خود داشته است که البته به نظر نمی رسد قابلیت اجرایی داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ملک "عبدالله بن عبدالعزیز" پادشاه عربستان سعودی در تصاویر ویدئویی که امروز دوشنبه از سوی تلویزیون رسمی عربستان پخش شده از وزیران حکومتی تقاضا کرده با مردم برخوردی همانند برخوردشان با وی داشته باشند.

وی که به مناسبت اعلام بودجه عربستان سعودی در سال 2014 صحبت می کرد از وزیران حکومتی خواست وظایف خود را با اخلاص و امانت انجام دهند و خدا را همواره در نظر داشته باشند.

پخش این اظهارات ملک عبدالله با انتقادات شدید مجامع حقوق بشری از عربستان سعودی به سبب نقض گسترده حقوق بشر از جمله محاکمه غیر علنی و غیر قانونی مخالفان به جرم آزادی بیان همزمان شده است. اخیرا مقامات عربستان "عمر السعید" فعال سعودی را به جرم درخواست تشکیل حکومت پادشاهی مشروطه، به 4 سال زندان، 8 سال منع از سفر و تحمل 300 ضربه شلاق محکوم کرده بودند.

باید این سوال را از پادشاه عربستان کرد که آیا اگر یکی از شاهزادگان سعودی یا خودش چنین تقاضایی را مطرح می کرد، نیز همین برخورد با وی صورت می گرفت.

تصاویر ویدئویی پخش شده از سوی تلویزیون رسمی عربستان را می توانید اینجا ببینید.