امامان جمعه قم از حضور باشکوه مردم در مراسم اربعین حسینی تقدیر کردند

امام حسين ع

امامان جمعه قم و تولیت مسجد مقدس جمکران با صدور پیام مشترکی از حضور باشکوه مردم در مراسم باشکوه روز اربعین حسینی تقدیر کردند.

امامان جمعه قم و تولیت مسجد مقدس جمکران با صدور پیام مشترکی از حضور باشکوه مردم در مراسم باشکوه روز اربعین حسینی تقدیر کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم در این پیام که از سوی آیت‌الله حسینی بوشهری و حجج اسلام سعیدی و رحیمیان آمده است:

«اربعین سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام از همان آغاز و در طول تاریخ و پهنه جغرافیای انسانی را در نوردیده و پیوسته نقطه عطف در تجدید بیعت ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت با خون‌های به ناحق ریخته شهیدان گلگون کفن کربلا و سید و سالار شهیدان حسین بن علی علیهما السلام بوده است.

حرکت میلیون‌ها صاحبدل عاشق و دلداده شیدا با پای پیاده و از فاصله دور به سمت بارگاه مطهر سید شهیدان رسم دیرین شناخته شده‌ای است اما آنچه امروز با اراده و همت صدها هزار دلباخته عاشق در قم شهر خون و قیام و پایگاه عظیم تشیع رقم خورد چشم هر بیننده‌ای را خیره ساخت.

حرکت امت ولایتمدار و دوستدار اهل بیت از حرم کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به سوی مسجد مقدس جمکران و با هدف عرض تسلیت و ارادت به ساحت قدسی قطب عالم امکان حضرت ولی عصر ارواحنا فداه همگان را به حیرت واداشت و ارادت قلبی امتی حسینی را به منصه ظهور رسانید.

هر چند زبان‌ها در توصیف و سپاسگزاری از این حضور پر شور که مسلما در تاریخ ماندگار خواهد بود ناتوان است لیکن فرض می‌دانیم مراتب تقدیر و سپاس خود را به جهت این عزم جمعی و حضور وصف ناپذیر به محضر یکایک عزیزان به خصوص حضور فوق العاده و چشمگیر بانوان پاک سرشت که در خلق این حماسه معنوی ایفاگر نقش بودند اعلام نماییم.

امید است عزاداری بزرگ اربعین حسینی و عرض ارادت به ساحت مقدس سید و سالار شهیدان از همه ارادتمندان مقبول درگاه ذات اقدس ربوبی و مورد رضایت قلب نازنین حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف قرار گرفته و سعی همگان مشکور و عموم عزاداران ماجور باشند.

در پایان لازم می‌دانیم از عنایت ویژه مراجع عظام و جامعه محترم مدرسین، حوزه علمیه، صدا و سیمای جمهوری اسلامی، شهرداری و کلیه دستگاه‌هایی که در خدمت این حرکت عظیم مردمی تلاش خالصانه داشتند به خصوص استانداری، سپاه، هیئات مذهبی، نیروی انتظامی، اصناف و ... صمیمانه تشکر و سپاسگزاری نماییم، توفیق همگان را در خدمت به آرمان‌های امام راحل (ره)، شهدا و منویات مقام معظم رهبری مد ظله العالی و تعظیم شعائر الهی در همه زمان‌ها و فرصت‌ها از درگاه احدیت خواستاریم.»

انتهای پیام

کد N24464