سامر العیساوی پس از 8 ماه اعتصاب غذا آزاد شد

مقامات امنیتی اسرائیل روز دوشنبه سامر العیساوی زندانی فلسطینی را آزاد کردند و او مورد استقبال وسیع فلسطینیان ساکن ساحل غربی قرار گرفت.

سامر العیساوی پس از 8 ماه اعتصاب غذا آزاد شدمقامات امنیتی اسرائیل روز دوشنبه سامر العیساوی زندانی فلسطینی را آزاد کردند و او مورد استقبال وسیع فلسطینیان ساکن ساحل غربی قرار گرفت.

 

 

 

 این اقدام اسرائیل در جهت اجرای توافقی است که پیش از این و در قبال توقف اعتصاب غذای این زندانی سیاسی به آن متعهد شده بود.

سامر العیساوی، که آخرین بار در ژوئیه سال ۲۰۱۲ زندانی شد، دست به اعتصاب غذایی هشت ماهه زد که او را تا آستانه مرگ کشاند و وخامت حال او موجب هفته ها اعتراض در منطقه ساحل غربی شد. او سپس در آوریل همان سال و در ازای وعده آزادی به اعتصاب خود پایان داد.

این فعال سیاسی فلسطینی، ابتدا به اتهام تیراندازی به یک اتوبوس اسرائیلی در سال ۲۰۰۲ محکوم شد و به زندان افتاد و سپس در سال ۲۰۱۱ همراه با یکهزار زندانی دیگر آزاد شد.

سامر العیساوی، پس از آزادی به جمعیت استقبال کننده در ساحل غربی پیوست و سپس رهسپار خانه خود در روستایی در بیت المقدس شرقی شد.

اسرائیل همچنان حدود پنج هزار زندانی فلسطینی را در زندان های خود نگهداری می کند که اتهام آنها اعمال خشونت علیه اسرائیل و یا شرکت در طرح ریزی خشونت علیه این کشور است.

منبع: یورونیوز

52261

کد N24427