دوگانی: تمام گزینه‌ها در مورد پرونده هسته‌ای روی میز ایران است

سیاسی

یک نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات اخیر غرب و آمریکا در برخورد با ایران و پرونده هسته‌ای گفت: غربی‌ها بدانند که تمام گزینه‌ها از جمله لغو قراداد ژنو هم روی میز ایران است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمدحسین دوگانی نماینده مردم فسا در نطق میان دستور خود ضمن تشکر ازتیم مذاکره‌کننده پرونده هسته‌ای ایران در ژنو گفت: این اقتدار و ایستادگی ملت و رهنمودهای رهبری بود که قدرت‌های دنیا را پشت میز مذاکره با ایران کشاند.

وی با تاکید بر اینکه ان.پی.تی حق دستیابی به انرژی هسته‌ای را برای همه کشورها درنظر گرفته است، گفت: تحقیق و استفاده از انرژی هسته‌ای یک امتیاز نیست که به خاطر آن به خارجی‌ها امتیاز بدهیم با این وجود برخی قیم‌مآبانه تلاش می‌کنند که ما را از رسیدن به حقوق خود بازدارند.

دوگانی ادامه داد: متأسفانه اعتماد در نظام بین‌المللی وجود ندارد در این شرایط باید با حمایت و درایت مردم مسیر دیپلماسی را طی و به احقاق حق مردم بپردازیم. کشورهای خارجی بدانند که تهدید و تحریم در دیپلماسی ایران جایی ندارد.

نماینده مردم فسا اظهار کرد: به نظر می‌رسد آمریکا بعد از توافقات اخیر دچار سردرگمی شده و با خوی استکباری خود به تناقض‌گویی افتاده است. از یک طرف در راستای جلب همکاری از کاهش تحریم‌ها صحبت می‌کنند و از طرف دیگر تحریم‌های جدید اعمال می‌کنند. از یک طرف به عقب بردن ایران اشاره می‌کنند و از طرف دیگر می‌خواهند که ایران تمام فعالیت‌های هسته‌ای خود را کاملا متوقف کند. این‌ها بخشی از سیاست جنگ نرم آنهاست و ما باید به این مسأله تاکید کنیم که برای ایران همه گزینه‌ها و حتی گزینه لغو قرارداد ژنو روی میز است.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی گفت: بعد از خلق حماسه سیاسی نوبت به خلق حماسه اقتصادی رسیده است؛ این وظیفه همه نیروهاست که در این راستا حرکت کنند نمی‌توان با برنامه‌های متداول وضعیت اقتصادی فعلی کشور را بهبود بخشید ما احتیاج به برنامه‌های تثبیت اقتصادی داریم. رکود عمیق و تورم سنگین نیازمند اتکاء به برنامه‌های جدید برای مبارزه است اعمال سیاست‌های قدیمی دیگر نمی‌تواند کارگشا باشد.

دوگانی با بیان اینکه لازم است مسئولان با شناخت دقیق عوامل مؤثر در وضعیت امروز اقتصاد کشور اقدامات لازم را انجام دهند گفت: افزایش تولید یک ضرورت است، مهمترین مأموریت باید اجرای عدالت و پرکردن فاصله طبقاتی باشد. نرخ بیکاری 13 درصدی بدون سرمایه‌گذاری مهار شدنی نیست.

نماینده مردم فسا با ابراز تأسف از اینکه فرصت‌های اشتغال، صادرات و تولید را از دست داده و تبدیل به مصرف‌کننده شده‌ایم گفت: کشاورزی نقش مهمی در تولید اقتصادی کشور و ایجاد اشتغال دارد اما بحران خشکسالی کشاورزی را هم دچار رکود کرده استباید در این مورد چاره‌ای اندیشیده شود.

انتهای پیام

کد N24320