رحماندوست: نفس تصویب پیشنهاد ایران در سازمان ملل امتیاز است

ايران,سازمان ملل متحد

یک عضو جبهه پایداری در مورد تصویب پیشنهاد رییس‌جمهور ایران در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: نفس این که یک موضوع با نام ایران و به پیشنهاد مقامهای ایرانی در سازمان ملل تصویب شده است، برای ما یک امتیاز است.

مجتبی رحماندوست نماینده مردم تهران و عضو جبهه پایداری مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) گفت: در مجموع ایران هیچ وقت پیشنهاد ضد تکاملی،‌ارتجاعی و خشونت طلبانه در مجامع بین المللی ارائه نداده است و نخواهد داد.

وی با بیان این که مبانی پیشنهاد مطرح شده از طرف ایران در سازمان ملل در جهت توسعه انصاف و عدالت بوده است اظهار کرد: هر پیشنهادی که توسط رییس جمهور،‌وزیر امور خارجه،‌یا حتی نماینده ایران در سازمان ملل متحد به مجامع جهانی ارائه شود حتما خوب و با مبانی نظام سازگار خواهد بود. این نگاه و نوع برخورد با مجامع بین المللی که منجر به ارائه پیشنهاد می شود، نگاه خوبی است.

رحماندوست با اشاره به این که پیشنهاد رییس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل با درصد رایی بالایی مورد قبول قرار گرفته است، گفت: واقعیت این است که چه با رای بالا چه با رای پایین،‌ تصویب یک موضوع به معنی رسمی شدن آن است و فرقی نمی کند که با چه تعداد رای تصویب شده باشد اما هر چه یک پیشنهاد از اقبال بالاتری برخوردار باشد برای ارائه دهنده‌ی آن وجهه مثبت تری ایجاد خواهد کرد.

رحماندوست با تاکید بر اینکه تصویب پیشنهاد رییس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل یک گام مثبت در راستای ارتقای جایگاه ایران در مجامع جهانی است، در پاسخ به این سوال که آیا با تصویب این پیشنهاد می‌توان به حضور موثرتر ایران در مجامع جهانی در آینده امیدوار بود،‌اظهار کرد: هنوز نمی توان در مورد این گونه مسائل تخصصی اظهار نظر کرد.

انتهای پیام

کد N24248