مالکی: کشورهای فاقد آزادی و دموکراسی در حوادث سوریه و عراق دست دارند

عراق,نوري المالكي

نخست‌وزیر عراق با بیان این‌ که کشورهایی که از دموکراسی و آزادی بویی نبرده‌اند، در رخدادهای سوریه دست دارند، گفت: این کشورها با یک برنامه‌ریزی عراق و دیگر کشورها را نیز هدف قرار داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیه الیوم، نوری مالکی، نخست‌وزیر عراق در کنفرانسی مطبوعاتی در کربلا عنوان داشت: پس از اینکه ما تروریسم و طایفه‌گرایی را شکست دادیم و مردم عراق توانستند به همبستگی دست یابند،‌ اوضاع سوریه نا‌آرام شد و طایفه‌گرایی بار دیگر خود را نشان داد.

وی کشورهای فاقد آزادی و دموکراسی را به دست داشتن در رخدادهای سوریه متهم و اعلام کرد: این کشورها در چارچوب یک برنامه‌ریزی عراق، ایران و اردن را نیز هدف قرار داده‌اند.

مالکی در ادامه افزود: این کشورها پیش‌بینی می‌کردند که نظام سوریه ظرف دو ماه سرنگون می‌شود؛ غرور چشمان آنها را کور کرد و فکر کردند که می‌توانند عراق، ایران و اردن را نیز هدف قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: کشورهایی در این برنامه‌ریزی هدفمند دست دارند که با ظلم و ستم مخالفتی نداشته و طرفدار آزادی و دموکراسی نیستند، اما زمانی که از سوریه، عراق و لبنان حرف می‌زنند مدعی ‌آزادی و دموکراسی می‌شوند.

انتهای پیام

کد N24137