عضو مجمع تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد

مشکلات اقلیت‌های دینی و مذهبی با تدبیر قابل حل است

دانشجويي,دانشگاه آزاد اسلامي,اقليت‌ها ديني و مذهبي

یک عضو مجمع تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اظهار کرد: با توجه به اینکه اقلیت‌های مذهبی که در داخل کشور زندگی می‌کنند، تبعه جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شوند، باید از شرایط اجتماعی یکسان با دیگر شهروندان برخوردار باشند.

کیوان عاصم در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، گفت: در راستای احقاق حقوق برابر تمام مردم از جمله اقلیت‌های دینی و مذهبی، مسئولان قوای کشور می‌توانند برای جلوگیری از بروز برخی مشکلات فراتر از قانون، با ایجاد یک کمیسیون تخصصی در هر قوه این مشکلات را به بررسی و برای آن راه حل مناسبی پیدا کنند تا بتوان از پتانسیل این عزیزان در راستای پیشبرد سیاست‌های کلی نظام استفاده کرد.

وی ادامه داد: از آنجا که نظام متعلق به همه ایرانیان است و همه باید برای پیشرفت آن تلاش کنیم، وظیفه مسئولان سنگین‌تر می‌شود؛ چراکه آنان باید تمهیداتی بیاندیشند تا مشکلات موجود برای اقلیت‌ها، که همه آنان با کمی تدبیر قابل حل است، موجب نشود که این عزیزان احساس کنند از نظام اسلامی جدا هستند.

این فعال دانشجویی با اشاره به تاکید رییس‌جمهور بر رفع مشکلات اقلیت‌ها گفت: تعیین دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی یک حرکت مثبت برای دولت یازدهم به حساب می‌آید، به شرط آنکه در حد اسم و شعار باقی نماند، بلکه با اهتمام جدی شروع به مطالعه مشکلات فراروی اقلیت‌ها کرده و برای آن مشکلات راه حل مناسب و اجرایی پیدا کند. البته باید توجه داشت که در این راستا مجلس شورای اسلامی نیز می‌تواند نقش بسزایی در تسریع رفع این مشکلات داشته باشد زیرا طبق فرمایش حضرت امام(ره)، "مجلس در رأس امور است."

عاصم با بیان اینکه "دولت باید بین ادیان توحیدی تحکیم و همدلی ایجاد کند"، تاکید کرد: دولت می‌تواند با مرتفع کردن مشکلات اقلیت‌های دینی و مذهبی و ایجاد شرایط یکسان با دیگر اقشار جامعه و استفاده از پتانسیل آنها در تمام امور جاری کشور، فضای نشاط و همدلی میان ادیان توحیدی را در جامعه ایجاد کند.

این عضو مجمع تشکل‌های اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اضافه کرد: نظام ما یک نظام مردمی مبتنی بر قوانین شرع مقدس اسلام است و دین مبین اسلام همیشه بر رعایت حقوق دیگران تاکید داشته است. در سرزمین اسلامی ما بین اقوام و مذاهب ذاتاً اختلافی وجود ندارد ولی افرادی ناآگاه و فریب‌خورده توسط دشمنان نظام همواره سعی بر تفرقه‌افکنی بین آنها دارند که بحمدالله با تدابیر مقام معظم رهبری و تبعیت از ایشان، این مشکل از بین می‌رود.

انتهای پیام

کد N24067