با اشاره به تصویب قطعنامه پیشنهادی ایران در سازمان ملل

الهیان: ایران می‌تواند پرچمدار مقابله با خشونت باشد/پیشنهاد رییس‌جمهور به‌موقع بود

رييس‌جمهور,رژيم صهيونيستي,سازمان ملل متحد

یک نماینده پیشین مجلس با اشاره به تصویب قطعنامه پیشنهادی ایران در سازمان ملل با موضوع جهان عاری از خشونت با مبارزه با افراطی‌گری در جهان، گفت: امروز ایران می‌تواند به عنوان رییس جنبش عدم تعهد، آغازگر حرکتی فراگیر در جهت مبارزه با خشونت و افراطی‌گری در جهان باشد.

زهره الهیان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، تصویب قطعنامه پیشنهادی ایران با عنوان «جهان عاری از خشونت و مبارزه با افراطی‌گری» در سازمان ملل متحد را مثبت دانست و اظهار کرد: تصویب این طرح شرایطی را فراهم می‌کند که جمهوری اسلامی ایران می‌تواند به عنوان پرچمدار مقابله با خشونت و افراطی‌گری و تروریسم، حرکت بزرگی را در عرصه بین‌المللی رقم بزند.

وی با بیان اینکه "ایران همواره قربانی خشونت و تروریسم جهانی بوده است"، افزود: طرح موضوع جهان علیه خشونت و افراطی‌گری از سوی جمهوری اسلامی ایران که خود همواره هدف افراطی‌گری‌ها با حمایت استکبار جهانی بوده است، حرکتی قابل توجه در جهت دفاع از قربانیان ترور و خشونت به حساب می‌آید.

این عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس هشتم با تاکید بر اینکه "طرح این پیشنهاد از سوی ایران بسیار به‌موقع انجام گرفته است"، گفت: امروز ایران می‌تواند به عنوان رییس جنبش عدم تعهد با پرداختن به موضوع مبارزه با افراطی‌گری و با محوریت کشورهای قربانی خشونت و تروریسم، آغازگر حرکتی فراگیر و گسترده‌ای در تبدیل جهان به جهان عاری از خشونت باشد.

این فعال سیاسی اصولگرا خاطرنشان کرد: چنانچه از ظرفیت‌های مجامع بین‌المللی به خوبی استفاده شود، تصویب قطعنامه پیشنهادی ایران در سازمان ملل می‌تواند به حرکتی پیشگیرانه در جهت افزایش افراطی‌گری‌های موجود در جهان تبدیل شود.

الهیان به جایگاه ایران در عرصه بین‌الملل نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به حضور فعال و مؤثر و همچنین نقش تعیین‌کننده جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌الملل، ایران می‌تواند به عنوان مطرح‌کننده موضوع جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری، حرکتی جدی در مقابله با تروریسم جهانی آغاز کند.

رییس کمیته حقوق بشر مجلس هشتم در پایان با اشاره به مخالفت رژیم صهیونیستی - به عنوان تنها مخالف - با تصویب قطعنامه پیشنهادی ایران در مجمع عمومی سازمان ملل، اظهار کرد: مخالفت رژیم غاصب صهیونیستی با این قطعنامه، واقعیت دیگری را برای افکار عمومی جهان آشکار کرد. این مخالفت به جهانیان نشان داد که امروز این رژیم تنها حامی خشونت و تروریسم است.

انتهای پیام

کد N23995