2 گروه مخالف در بحرین قصد تحریم انتخابات‌های سال 2014 را دارند

دو گروه اصلی مخالف دولت بحرین ممکن است در انتخابات شهرداری‌ها و پارلمانی سال 2014 به دلیل نارضایتی‌شان از روند کند اصلاحات شرکت نکنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، اعضای جامعه ملی الوفاق و اقدام ملی دموکراتیک اعلام کردند که روند کند اصلاحات و فقدان خواسته سیاسی هیچ گزینه‌ای را برای آن‌ها به جز تحریم انتخابات سال آتی میلادی برجای نگذاشته است.

عبدالجلیل الخلیل، یکی از نمایندگان سابق پارلمان از حزب الوفاق گفت: هیچ روند پیشرفت حقیقی و اصلاحات در کشور به وجود نیامده و به همین علت ما در رقابت‌های انتخاباتی 2014 شرکت نمی‌کنیم.

منیره فخرو، یکی از اعضای جامعه اقدام ملی دموکراتیک و جامعه ملی اسلامی الوفاق گفت: گروه‌های اپوزیسیون یکسری پیش‌شرط‌ها را برای شرکت در مذاکرات ملی ارائه کرده و خواسته‌هایشان باید از سوی دولت پیش از انتخابات سال آتی میلادی مورد بحث قرار گیرد و علنی شود.

وی افزود: در صورتی که خواسته‌های اپوزیسیون به واقعیت تبدیل شود، این گروه‌ها در انتخابات سال آتی بحرین شرکت می‌کنند در غیر این صورت آن را تحریم خواهند کرد.

خواسته‌های گروه‌های مخالف شامل نظارت اعضای شورای همکاری خلیج فارس و سازمان ملل بر مذاکرات ملی، پایان یافتن سانسور رسانه‌ها، رفراندوم سراسری در مورد نتایج مذاکرات و آزادی تمامی زندانیان سیاسی است.

انتهای پیام

کد N23686