پزشک ارتش ایتالیا به خاطر نجات جان یک گربه‌ محاکمه می‌شود!

یک عضو نیروی ذخیره ارتش ایتالیا که در پایگاه ناتو در کوزوو یک گربه در حال مرگ را نجات داده بود، به اتهام سرپیچی از دستورات، محاکمه می‌شود!

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه گاردین، باربارا بالانزوی، که به عنوان پزشک ارتش ایتالیا در یکی از پایگاه نیروهای ناتو در کوزوو مشغول به فعالیت بود، به سرپیچی از دستورات و مقررات ارتش کشورش متهم شده است و پرونده‌ای علیه این زن در دادگاه نظامی ایتالیا تشکیل شده مبنی بر اینکه وی به گربه‌ای رو به مرگ توجه نشان داده و جان این حیوان را نجات داده است و با این کار از مقررات سرپیچی کرده است.

در پرونده‌ای که علیه این پزشک ارتش ایتالیا ارایه شده، آمده که وی از دستورات قرارگاه ارتش در ممنوعیت آوردن یا نگه داشتن حیوانات بی خانمان، وحشی و تنها به محل اقامت و استراحت سربازان، سرپیچی کرده و این اتهام به سال 2012 مربوط می‌شود.

وی با حداقل یکسال حبس در زندان نظامی روبروست.

این پزشک ارتش ایتالیا گفت: گربه‌های زیادی در پایگاه ناتو در کوزوو هستند. در تئوری همگی آن‌ها بی خانمان هستند اما در عمل حیواناتی هستند که به کوزوو تعلق دارند. در صورتیکه دام‌پزشکان در صحنه حضور نداشته باشند، این وظیفه مقام‌ها و پرسنل ارتش است که از حیوانات نگهداری کنند.

وی گفت: این گربه بچه‌های تازه متولد شده خود را گم کرده بود و اگر می‌مرد بچه‌هایش تلف می‌شدند و مشکلات بهداشتی بسیار زیادی در منطقه ایجاد می‌شد.

دادگاه این افسر قرار است هفتم فوریه سال 2014 میلادی در رم برگزار شود.

انتهای پیام

کد N23661