هادی خامنه‌ای:پیام‌آوران انقلاب، انقلاب را ابزار کسب منافع شخصی قرار نمی‌دهند

سیاسی

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام(ره) گفت: کسانی باید پیام‌آور انقلاب باشند که در صحنه انقلاب حضور و التزام عملی به انقلاب داشته باشند، آنها نباید انقلاب را وسیله‌ای برای کسب منافع شخصی قرار دهند.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام(ره) گفت: کسانی باید پیام‌آور انقلاب باشند که در صحنه انقلاب حضور و التزام عملی به انقلاب داشته باشند، آنها نباید انقلاب را وسیله‌ای برای کسب منافع شخصی قرار دهند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدهادی خامنه‌ای که در حسینیه فاطمه‌الزهرا (س) سخن می‌گفت، با بیان این‌که عده‌ای که با فرهنگ انقلاب بیگانه هستند به تدریج در جایگاهی قرار می‌گیرند که خود را سخنگوی انقلاب معرفی می‌کنند، اظهار کرد: همه فسادها، ضدانقلاب‌ها و اقدامات ارتجاعی معلول همین علت است.

این فعال سیاسی در ادامه اظهار کرد: عده‌ای امروزه در کسوت‌های گوناگون به عنوان مبلغ عاشورا حضور دارند و روضه‌خوانی می‌کنند که بنا به نظر افراد متخصص مسائل اصلی عاشورا را مطرح نکرده و تحریف نیز انجام می‌دهند.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام(ره) در همین رابطه افزود: امروز تحریف‌های فراوانی تحت عنوان پیرغلامان یا نوکران انجام می‌گیرد یا در عزاداری‌ها روش‌های غیربومی و غربی در موسیقی انتخاب می‌شود و از همه بدتر مسائلی است که که درباره عاشورا گفته می‌شود که واقعیت ندارد.

وی همچنین با اشاره به کتاب حماسه حسینی شهید مطهری، گفت: در این کتاب انواع تحریف‌های عاشورا بیان شده است.

خامنه‌ای در ادامه با بیان این‌که عده‌ای به دنبال این هستند که عاشورا را یک حادثه عنوان کنند، خاطرنشان کرد: هدف این افراد این است که عاشورا را از یک الگو خارج کنند و صرفا بگویند که حسین (ع) فدای گناهان مردم شد. امروزه حتی داستان‌های تحریف شده عاشورا از صداوسیما نیز پخش می‌شود.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام افزود: دشمنان مایل هستند که سوژه‌های مترقی مثل عاشورا بی‌خاصیت شود و جای خود را به اسطوره‌های بی‌خاصیت بدهد. به گفته شریعتی مردم هم به اسطوره‌سازی علاقه‌مند هستند. به طور مثال گفته می‌شود امام حسین در روز عاشورا 300 هزار نفر از دشمن را کشت. البته نادانی دوستان نیز در ایجاد تحریف‌های عاشورا موثر است.

وی با اشاره به تاکید امام خمینی (ره) در وصیت‌نامه خود بر نقش زنان در جامعه، گفت: امروزه محدودیت‌هایی موجب شده که زنان در جامعه رشد نکنند. امام این محدودیت‌ها را به دلیل وجود جهالت دانسته است.

خامنه‌ای در پایان با اشاره به بخشی از سخنرانی‌های حضرت زینب (س) درباره عاشورا، گفت: هدف عاشورا آنقدر ارزنده و بزرگ است که جان حسین (ع) در مقابل آن کوچک است اما عده‌ای امروز عاشورا را وسیله تامین منافع شخصی و گروهی خود قرار داده و از آن کاسبی می‌کنند.

انتهای پیام

کد N23428