در گزارشی مطرح شد؛

بازداشت حدود 4 هزار فلسطینی در سال 2013

آفریقا و خاورمیانه

رئیس بخش آمار وزارت امور اسرا و آزادگان فلسطین در گزارشی از بازداشت حدود چهار هزار فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی در سال 2013 میلادی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری سما، "عبدالناصر فروانه" رئیس بخش آمار وزارت امور اسرا و آزادگان فلسطین در گزارشی اعلام کرد که سه هزار و 874 فلسطینی در سال 2013 توسط رژِیم صهیونیستی بازداشت شدند.

در این گزارش آمده است: در سال 2013 روزی نبوده است که نظامیان رژیم اسرائیل، شهروندان فلسطینی را بازداشت نکنند و به طور میانگین 323 مورد بازداشت در ماه و 11 مورد در هر روز گزارش شده است.

در ادامه گزارش گفته شده است که میزان بازداشت شهروندان فلسطینی در سال 2013 در مقایسه با دو سال قبل (2011) حدود 17 درصد افزایش داشته است. سه هزار و 799 نفر از افراد بازداشت شده یعنی حدود 98 درصد متعلق به کرانه باختری و قدس و 75 درصد نیز متعلق به نوار غزه بوده اند.

فروانه خاطرنشان کرد که این بازداشت ها طیف های مختلف مردم فلسطین از جمله بیماران، زنان، نمایندگان، کودکان، افراد مسن، روزنامه نگاران و شخصیت های سیاسی و دانشگاهی را بدون استثناء در بر می گیرد. تمام افراد بازداشت شده نیز در معرض شکنجه های جسمی و روحی و تحقیر در برابر افراد خانواده خود و دیگران قرار گرفته اند.