تحولات مصر/

تحویل 350 دانشجوی الازهر به شوراهای انضباطی/ 12 عضو اخوان المسلمین بازداشت شدند

آفریقا و خاورمیانه

تحویل 350 دانشجوی دانشگاه الازهر به شوراهای انضباطی و بازداشت 12 عضو اخوان المسلمین در استان های مختلف مصر از جمله خبرهای این کشور به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، اسامه العبد رئیس دانشگاه الازهر اعلام کرد که از زمان آغاز اعتراضات دانشجویی در این دانشگاه طی ماه های اخیر تاکنون 350 دانشجوی دختر و پسر به شوراهای انضباطی تحویل داده شده اند.

وی با بیان این مطلب افزود: بعضی از این دانشجویان به مدت دو سال از تحصیل محروم شده اند. با وجود تلاش برای دانشجویان طرفدار اخوان المسلمین با تعطیلی دانشگاه ها، امتحانات برخی دانشکده ها در حال انجام است و امتحانات میانسال در موعد مقرر خود برگزار خواهد شد.

از زمان برکناری محمد مرسی از ریاست جمهوری در ماه جولای تاکنون، طرفداران اخوان المسلمین از جمله دانشجویان با برپایی تظاهرات در دانشگاه ها و خیابان ها خواستار بازگشت وی به قدرت آزادی رهبران اخوان المسلمین هستند.

از سوی دیگر الیوم السابع گزارش داد که نیروهای امنیتی مصر 12 نفر از اعضای اخوان المسلمین را بازداشت کردند. بازداشت این افراد به دستور دادستانی کل و به اتهام حمله به مراکز پلیس و تحریک به خشونت در استان های مختلف مصر صورت گرفت.

هشت نفر از این افراد در الفیوم بازداشت شدند که به حمله به مراکز پلیس در این استان متهم هستند. سه نفر نیز در الغربیه و یک فرد دیگر به اتهامات مشابه در البحیره بازداشت شدند.