اصلاح‌طلبان در فکر کامل کردن پازل پیروزی در انتخابات

اصلاح طلبان,اصولگرایان

محمدجواد حق شناس

به نظر می رسد یک اتفاق طبیعی و منطقی در عرصه سیاست، کار کردن جناح ها و گروه های سیاسی است که پس از یک انتخابات و از روز بعد مشخص شدن نتایج آن به دنبال اهداف خود باشند و برای انتخابات آینده آماده شوند و این موضوع را امروز در فضای سیاسی کشور مشاهده می کنیم و جریان های سیاسی آماده حضور در انتخابات مجلس دهم می شوند.

با توجه به این که انتخابات مجلس شورای اسلامی در پیش از و حجت الاسلام حسن روحانی نیز در انتخابات ریاست جمهوری به پیروزی رسیده است اصولگرایان و اصلاح طلبان تلاش می کنند به نحوی وارد فضای انتخابات شوند که نتیجه دلخواه خود در انتخابات آینده را رقم بزنند.

اصولگرایان در انتخابات مجلس دهم به دنبال جبران شکست خود در انتخابات ریاست جمهوری هستند و اصلاح طلبان نیز به دنبال تکمیل پازل موفقیت خود در انتخابات هستند و به نظر بنده نیز این موضوع برای اصلاح طلبان محقق خواهد شد.

با توجه به این که دو قوه مجریه و مقننه نقش کلیدی در موفقیت یکدیگر دارند و تعامل این دو قوه می تواند به برطرف شدن مشکلات کمک شایانی داشته باشد همسو شدن این دو قوه در موفقیت دولت امری قطعی و روشن به شمار می آید.

بر همین اساس با توجه به تقابل کنونی دولت و مجلس و این موضوع که دولت در اختیار افراد متمایل به اصلاح طلبان است، این جناح سیاسی تلاش می کند تا در انتخابات مجلس پیروز میدان باشد.

درباره تعامل اصلاح طلبان تندرو و معتدل نیز در زمان انتخابات ریاست جمهوری مشاهده کردیم که فضای اصلاح طلبان نرفتن به سمت تندروها بود و امروزه در فضای سیاسی کشور کمتر با این عنوان روبه رو می شویم و به نظر می رسد عملکرد اصلاح طلبات و چهره های شاخص این جریان به نحوی است که بتوانند با رفتاری مبتنی بر اعتدال و میانه روی و در عین حال نزدیک کردن واقعیات موجود به آرمان ها از قدرت تندروها کم کنند.

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات

/27295

کد N23065