در حاشیه جلسه مجلس؛

قشقاوی تشریفات مجمع را مسئول بی‌احترامی به هاشمی رفسنجانی خواند

مجلس

نماینده مردم اهواز در مجلس خبر داد که معاون پارلمانی وزارت امور خارجه در گفتگو با خبرنگاران درباره بی‌احترامی هیات اروپایی به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته است مجمع مسئول اصلی این بی‌احترامی بوده زیرا تشریفات مجمع باید به گونه‌ای دیدار‌ها را تنظیم می‌کرد که این بی‌احترامی رخ نمی‌داد.

شکرخدا موسوی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، در خصوص مشاجره امروز قشقاوی معاون پارلمانی وزارت امور خارجه با حمید رسایی نماینده مردم تهران که به عدم نظارت وزارت امور خارجه در رفت و آمدهای هیات پارلمانی اروپا انتقاد داشت، گفت: قشقاوی معتقد بود سفر هیات پارلمانی اروپا به ایران با هماهنگی کمیسیون امنیت مجلس شورای اسلامی انجام شده و مسئولیت ورود، دیدار‌ها و برنامه سفر این هیات با مجلس شورای اسلامی بوده است.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قشقاوی اعلام کرد دعوت این هیات پارلمانی از سوی مجلس بوده و از سوی وزارت امور خارجه هیچ دعوتی صورت نگرفته که بخواهد هیات پارلمانی اروپا را کنترل کند.

وی با اشاره به اظهارات رسایی مبنی بر بی‌احترامی هیات اروپایی به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: معاون پارلمانی وزیر امور خارجه معتقد بود مجمع مسئول اصلی این بی‌احترامی بوده زیرا تشریفات مجمع باید به گونه‌ای دیدار‌ها را تنظیم می‌کرد که این بی‌احترامی رخ نمی‌داد.

وی ادامه داد: رسایی معتقد بود مسئولیت هر نوع ورود و خروج به کشور برعهده وزارت خارجه است و وزارت امور خارجه دروازه ورود هر هیات پارلمانی و یا سفیری است و باید دیدار‌ها و هدایا و غیره را کنترل کند.

عضو کمیسیون کشاورزی تأکید کرد: مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص حاشیه‌های سفر هیات پارلمانی به ایران بی‌تقصیر است و وزارت خارجه باید در قبال این سهل انگاری پاسخگو باشد.

وی افزود: مشکلاتی که ایجاد شد باید درسی باشد تا در دعوت‌های آینده مجلس عزت جمهوری اسلامی ایران حفظ شود.