میرتاج‌الدینی در جمع خبرنگاران:

فعالیتی در دانشگاه ایرانیان ندارم/احمدی‌نژاد پدیده‌ای نیست که فراموش شود

محمود احمدي‌نژاد,حجت‌الاسلام والمسلمين ميرتاج‌الديني

مشاور رییس سازمان صدا و سیما در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بودجه سازمان صدا و سیما در بخش هزینه‌ای و جاری 872 میلیارد تومان بوده و 95 میلیارد تومان بودجه عمرانی است، گفت: دولت امید باید به مردم امید دهد.

مشاور رییس سازمان صدا و سیما در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بودجه سازمان صدا و سیما در بخش هزینه‌ای و جاری 872 میلیارد تومان بوده و 95 میلیارد تومان بودجه عمرانی است، گفت: دولت امید باید به مردم امید دهد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام میرتاج‌الدینی مشاور رییس سازمان صدا و سیما در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در مورد فعالیت دانشگاه ایرانیان گفت: بنده فعالیتی در دانشگاه ایرانیان ندارم و اطلاع جدیدی هم در این باره ندارم.

وی همچنین در مورد دادگاه احمدی نژاد اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: اطلاعات دقیقی در مورد عدم حضور احمدی‌نژاد در دادگاه ندارم.

مشاور رییس سازمان صدا و سیما در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مواردی که در دوران احمدی‌نژاد توسط کمیسیون اصل 90 نهایی شده مسائلی نیست که بخواهد یک رییس جمهور سابق را به خاطر آن به دادگاه بکشاند. اگر بنا بر این باشد همه روسای جمهور گذشته را نیز باید به دادگاه کشاند.

میرتاج‌الدینی ادامه داد: یکی از موارد در خصوص اساسنامه شرکت ملی نفت بود که هیچ دولتی آن را به مجلس نمی‌آورد و هر ساله در لایحه بودجه رابطه بین آن را دولت تنظیم می‌کرد و یا حتی موردی که در خصوص وزیر ورزش با تاخیر صورت گرفت، در همان دوره در مجلس حل شد.

وی با تاکید بر اینکه اینها بحث‌های پارلمانی است، گفت: آن موقع هم اعتراض داشتم که نباید مجلس این موارد را قضایی و دادگاهی کند چرا که اینها بحث‌های پارلمانی بین دولت و مجلس بوده و بعدا هم خواهد بود بنابراین اینکه بدون دفاعیات دولت در مجلس به آن رای دهند بعد به دادگاه برود، کار درستی نیست.

مشاور رییس سازمان صدا و سیما در مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطر نشان کرد: موضوع دیگر اینکه صحبت‌های برخی سیاسیون اصلاح‌طلب در مورد فراموش شدن احمدی‌نژاد را بنده قبول ندارم چرا که وی پدیده‌ای نیست که فراموش شود بسیار خدمت کرده و سرباز انقلاب،‌نظام وولایت بوده و هست.

میرتاج‌الدینی در مورد درخواست احمدی‌نژاد برای مناظره هم اظهار کرد: این درخواست دوستانه ودر فضای صمیمانه بوده نه یک جدال انتخاباتی.

وی در پاسخ به سوالی در مورد ارزیابی وی از گزارش 100 روزه رییس جمهور گفت: اگر روحانی عملکرد خود را می گفت تا اینکه دولت قبلی را تخریب کند برای مردم مطلوب بود. البته شاید اطرافیان ایشان به وی گفته باشند چنین امری خوب است اما بنده که در بین مردم هستم نظر مردم بر این بوده که باید 100 روز عملکرد دولت جدید ارائه می‌شود نه اینکه دولت قبلی را تخریب کند.

میرتاج‌الدینی با اشاره به اینکه باید اجازه دفاع به دولت قبلی هم داده می‌شد، گفت: هر چقدر وضعیت کشور را ویران‌شده نشان دهیم به ضرر خود ما است دولت امید باید به مردم امید بدهد؛ اینکه بگویند خزانه خالی است امید دادن به مردم نیست مخصوصا در شرایطی که تیم مذاکره‌ای در یک شرایط حساس و تاریخی در حال مذاکره هستند و اگر وضعیت را خراب نشان دهیم به ضرر تیم مذاکره‌کننده خواهد بود.

وی در ادامه اظهار کرد: در دولت قبلی گفته می‌شد که از سال 84 به این سمت کارها انجام شده است لذا آنچه اکنون در مورد دولت قبلی گفته می‌شود من به عنوان میرتاج‌الدینی شخصا قبول ندارم زیرا بیش از 50 هزار میلیارد دلار در صندوق توسعه ارزی وجود دارد که بخشی را وام داده‌اند و بخش دیگر در بانکهای خارجی نیز و جود دارد، ما می‌توانیم از آنها استفاده کنیم و این قوتی برای کشور است.

انتهای پیام

کد N22816