نماینده مردم بابل:

دولت امید به زندگی با ایجاد فرصت‌های شغلی در جوانان زنده کند

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: جوانان تحصیل‌کرده هر روز با مراجعه به دفاتر نمایندگان نگران آینده خویش هستند و از دولت تدبیر انتظار داریم در گام نخست امید به زندگی و تلاش با ایجاد فرصت‌های شغلی زنده کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نیاز آذری طی نطق خود در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: پیشنهاد می‌شود اولا رشته‌های دانشگاهی کاربردی متناسب با نیاز کشور و استان‌های مختلف ساماندهی شود ثانیا امکانات و تسهیلات لازم برای رونق کسب و کار فراهم شود همچنین امروز بعد از 34 سال از عمر پر برکت انقلاب اسلامی تمام زیرساخت‌های آب ، برق، مخابرات و راه در سطح شهر و روستاها فرسوده و نیازمند بازسازی است.

وی افزود: استان مازندران که قطب صنعت گردشگری به لحاظ دارا بودن مواحب الهی و طبیعت زیبا است شایسته است در جهت تکریم به مردم و رفاه حال آنان زیر ساخت‌هایش تقویت شود که ضرورت اصلاح شاخص‌های بهره مندی از اعتبارات مقدمه این امر مهم است و نیازمند بازنگری جدی است چرا که متاسفانه بعضی از پروژه‌ها تاریخی شده است و هنوز نیمه کاره مانده است و اگر سوابق بازدیدها و صورت جلسات باز گردیم شاهد این موضوعات خواهیم بود.

نیاز آذری تصریح کرد: شاید نمایندگان محترم و کویرنشینان غیرت‌مند در باورشان نگنجد که استان مازندران به ویژه شهرستان بابل و امیرکلا که سالانه بیش از 700 میلی‌متر باران دارد و از آن به نهرها و رودخانه‌ها می‌ریزد در فصل زراعی کشاورزان آن در تنگنای تامین آب هستند یا در شرایط فعلی در شهر 230 هزار نفری بابل و شهرهای امیرکلا‌، گلوگاه و مرزی کلا اکثر روستاها از کمبود آب شرب بهداشتی رنج می‌برند چه رسد به تابستان که مردم روزانه شاهد بحران کمبود آب هستند و برای حل مشکل تسریع در عملیات اجرای سد البرز و هراز و آغاز عملیات سد سجاد رود و آبرسانی به شهرهای گروه الف شامل روستاهای بابل‌کنار و شهرهای بابل‌ و امیرکلا و فریدون کنار خواست مردم است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت نابسامان راه‌های مواصلاتی منطقه گفت: کنارگذر بابل بعد از 11 سال تنها 50درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تعریض راه‌های مواصلاتی پر رفت و آمد مثل جاده قدیم بابل به آمل و دریاکنار که با نبود علائم راهنمایی و رانندگی هر روز شاهد تصادفات مرگبار است از مشکلات اصلی منطقه است. همچنین اتصال راه‌آهن سوادکوه به بابل با فاصله 15 کیلومتری یکی از خاص‌های جدی مردم است و وزارت راه و شهرسازی باید به مردم بگوید که چند سال دیگر منتظر انتمام پروژه‌های مذکور باشند. همچنین عملیات‌های عمرانی نظیر گازرسانی به شهرستان بابل که ازسال 73 هنوز در گردونه اجرا است کی به اتمام می رسد و سوال مردم از وزیر نفت این است که چه زمانی این پروژه‌های در نقاط سردسیر به پایان می‌رسد.

نیازآذری در بخش دیگری از سخنان خود خواستار توجه دولت به دغدغه کشاورزان منطقه شد و گفت: توجه به دغدغه کشاورزان و نیازمندی آنها برای حمایت از تولیدات داخلی در راستای تقویت اقتصاد مقاومتی بسیار مهم و موثر است و باید وزارت جهاد کشاورزی باید در کنار کشاورزان به این موضوع توجه کنند.

وی در پایان خواستار رسیدگی به طرح‌های استانی و منطقه‌ای در بابل و شهرهای تابعه نظیر دانشگاه پزشکی بابل و بیمارستان‌های تحت پوشش شهرک کشاورزی مراکز بهداشتی روستایی پروژه‌های ورزشی و عمرانی شد.

انتهای پیام

کد N22686