اظهارات موافقان و مخالفان طرح تعیین وظایف سازمان توسعه و عمران دریا و ساحل

سیاسی

محجوب، لاهوتی، ندیمی، کوچکی‌نژاد به عنوان مخالفان و موافقان طرح تعیین وظایف سازمان توسعه و عمران دریا و ساحل اظهارات خود را به شرح زیر بیان کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مخالفت با طرح مذکور به ماده 160 آیین‌نامه داخلی مجلس استناد کرد و گفت: زمانی دو فوریت باید مطرح شود که ضرورت جلوگیری از خسارت احتمالی و فوت فرصت وجود داشته باشد لذا اگر ما به دو فوریت رای دهیم باید ظرف 48 ساعت برای آن تصمیم‌گیری کنیم.

وی با بیان اینکه تا فصل شنا و استفاده از سواحل دریاها حدودا شش ماه فرصت وجود دارد،‌ خاطرنشان کرد: بنابراین در حال حاضر فوریتی برای این طرح وجود ندارد مضاف بر اینکه سرمایه‌گذاری زیادی انجام گرفته است لذا بررسی چنین طرحی نیازمند کار کارشناسی همه‌جانبه‌ای است.

ایرج ندیمی نماینده لاهیجان نیز در موافقت با طرح ارائه شده گفت: اگر به دریاها توجه ویژه‌ای داشته باشیم بسترهای آن می‌تواند آثار فوق‌العاده اقتصادی را داشته باشد.

وی با انتقاد از اینکه به سال چهار برنامه نزدیک می‌شویم اما چنین طرح‌هایی اجرایی نشده است،‌ گفت: هر فردی که غرق می‌شود مسئولیت آن به عهده ما است و ما باید تلاش کنیم که شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود نیز در مخالفت با طرح پیشنهاد شده گفت: با توجه به مصوبه مجلس برای تشکیل سازمان توسعه و عمران دریا و ساحل مقرر شد وزارت کشور اساسنامه آن را تهیه کند که این کار نیز انجام شده و به تصویب هیات وزیران رسید و به وزارت کشور نیز ابلاغ شد.

وی با اشاره به اهدافی که قانون برنامه به دنبال آن است گفت: چنین سازمانی تشکیل شده است اما اکنون باید شرح وظایف آن به عنوان دغدغه ما باشد.

این عضو کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: کمیسیون عمران مجلس با حضور مسئولان وزارت کشور با دستگاه‌های متولی شرح وظایف سازمان مذکور را مشخص کرده و به تصویب رسانده است که اکنون نیز آماده ارائه به صحن علنی مجلس شورای اسلامی است لذا نباید با عجله دست به چنین کارهایی زد.

کوچکی‌نژاد نماینده رشت نیز به عنوان موافق طرح مذکور گفت: آنچه مطرح می‌شود تنها مربوط به دریای شمال نیست بلکه کل کشور و جنوب را نیز تحت پوشش دارد.

وی با انتقاد از اینکه اکنون سه سال از قانون برنامه می‌گذرد و دولت اقدام خاصی را انجام نداده است،‌ اظهار کرد: باید به دنبال اجرایی کردن ماده 188 قانون برنامه باشیم و بر آن تاکید شود.

به گزارش ایسنا،‌ پس از اظهارات مخالفان و موافقان فوریت این طرح به تصویب مجلس رسید.

انتهای پیام

کد N22631