اظهارات یونسی درباره واگذاری مدیریت​ها به اقلیت​ها و آغاز به کار ستادهای روحانی برای انتخابات مجلس

ایرنا نوشت:

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام، مذاهب و اقلیت های دینی از واگذاری پست های کلیدی و ارشد مدیریتی کشور به اقلیت های قومی و مذهبی در آینده بسیار نزدیک خبر داد.حجت الاسلام والمسلمین علی یونسی نیمه شب شنبه پیش از ترک زاهدان در فرودگاه بین المللی این شهر افزود: این امر با توجه به به انتظار و درخواست بزرگان و معتمدان بلوچ و اهل سنت سیستان و بلوچستان از دولت صورت می گیرد.

وی اظهار کرد: در این راستا بزودی بخشی از مدیریت های ملی به اقلیت های قومی و مذهبی کشور و مشخصا ˈبلوچ هاˈ واگذار می شود.

وی با اشاره به استخدام هایی که تاکنون از اقلیت ها انجام شده است، ابراز داشت: در رابطه با واگذاری مسوولیت های کلان شناسایی افراد نخبه اقلیت های قومی و مذهبی انجام شده و سطح و دایره واگذاریهای مسوولیتی را به آنها بیشتر خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: شیعه و سنی و سیستانی و بلوچ بیش از آنچه فکر می کردم به یکدیگر نزدیک هستند و درک بالا و صحیحی از موضوعات مختلف دارند.

یونسی همچنین با اشاره به حضور خود در جمع فعالان سیاسی و اعضای ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی در سیستان و بلوچستان، گفت: این ستادها بعد از انتخابات ریاست جمهوری راکد شده بود که در این سفر تاکید کردم این به زیان دولت است و فعالان سیاسی و اجتماعی باید فعال و به روز باشند.

وی ابراز داشت: ستادهای انتخاباتی دکتر روحانی در زمان انتخابات ریاست جمهوری نه تنها باید منسجم باشند بلکه از هم اکنون برای انتخابات بعدی مجلس فعالیت خود را آغاز کنند.

45219

 

 

کد N22626