حیاط‌خلوت‌های احمدی‌نژادی!

سیاسی

حالا گیرم که آن‌ها حیاط‌خلوت آمریکا بودند و فتح هم شدند، اما جزایر کومور و سوایزلند حیاط‌خلوت کجا بودند؟

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز

رضا ساکی

حیاط‌خلوت به حیاطی از خانه می‌گویند که کم رفت‌و‌آمد است و محلی برای نگه‌داری خرت‌وپرت‌های زندگی است. حیاط‌خلوت همان حیاط پشتی است که محل مناسبی است برای نگه‌داری و استفاده برخی چیزها مثل منقل و متعلقات آن. اما همین حیاط‌خلوت در علم سیاست تعریف خاصی دارد و برخی سیاستمداران در پیدا کردن حیاط‌خلوت‌ها تخصص عجیبی دارند!

رابطه دولت نهم و دهم با کشورهای بی‌قدرت، کم‌قدرت، کم‌تر شناخته‌شده، اصلا شناخته‌نشده، تازه کشف‌شده و‌ هنوز کشف‌نشده در جهان بر کسی پوشیده نیست. یعنی خدمتی که در این دو دوره به علم جغرافی شد، در هیچ دوره‌ای نشد. اما حالا کشورهای مورد علاقه احمدی‌نژاد مانند «سوایزلند» و «جزایر کومور» به قطع‌نامه حقوق بشری علیه ایران رأی موافق یا ممتنع داده‌اند و حسابی نمکدان دولت خدمت‌گزار و ملت ایران را شکسته‌اند!

روزگاری برخی در دفاع از سیاست‌ خارجی دولت می‌گفتند که آمریکای جنوبی حیاط‌خلوت آمریکاست و ما داریم حیاط‌خلوت آمریکا را فتح می‌کنیم. حالا گیرم که آن‌ها حیاط‌خلوت آمریکا بودند و فتح هم شدند، اما جزایر کومور و سوایزلند حیاط‌خلوت کجا بودند؟ این دو کشور نهایت انباری آفریقا باشند! ها؟

از جزایر کومور و حیاط‌خلوت گفتیم، از جزیره قشم و حیاط‌خلوت آن هم بشنوید که مدیرعامل منطقه آزاد قشم گفته: «قشم محلی برای فروش زمین، املاک و اراضی به اشخاص خاص بوده و حیاط‌خلوت برای برخی مقامات و سازمان‌های دولتی سابق بوده است.»

می‌بینید؟ یعنی دوستان جزیره به آن گُندگی و مهمی را حیاط‌خلوت حساب کرده‌اند!

نتیجه‌گیری:

1- حیاط‌خلوت خوب است به شرط آن که مال ما باشد!

2- اختلاس فقط به معنی بالاکشیدن پول ملت نیست، بلکه می‌تواند شامل جزیره مملکت هم بشود!

3- سازمان تأمین‌ اجتماعی حیاط‌خلوت دولت سابق بود!

4- حیاط‌خلوت‌ها یا اصلا به‌درد نمی‌خورند، یا خیلی به‌درد می‌خورند!

باقی بقای‌تان!

انتهای پیام

کد N22602