با رای مجلس؛

فوریت طرح تعیین وظایف سازمان توسعه و عمران دریا و ساحل تصویب شد

سیاسی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز با فوریت طرح تعیین وظایف سازمان توسعه و عمران دریا و ساحل موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار پازلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مقداد نجف‌نژاد نماینده مردم بابلسر با پیشنهاد این طرح اظهار کرد: پیش از این مجلس تشکیل سازمانی تحت عنوان سازمان توسعه و عمران دریا و ساحل را مصوب کرده و ماموریت‌های حیاتی برای این سازمان در نظر گرفته شده بود و مقرر بود در برنامه توسعه به طور کامل اجرایی شود اما تنها دو سال اول در دولت احمدی‌نژاد پیگیری شده و بعد از آن بلاتکلیف ماند.

وی افزود: با توجه به اینکه دریا و سواحل انفال به شمار می‌روند باید در اختیار کل مردم باشند و از آنجایی که 500 کیلومتر ساحل دریا در کشور وجود دارد تنها کمتر از 10 یا 15 درصد آن به منظور استفاده عموم در اختیار مردم است و مابقی در اختیار سازمان‌ها و ارگان‌های بخش خصوصی است که باید آزاد شود.

نماینده مردم بابلسر در مجلس با اشاره به اینکه هر ساله گفته می‌شود که در دریای شمال و جنوب کشور هزار نفر جان خود را از دست می‌دهند، ما باید تلاش کنیم با سازماندهی مناسب سواحل مانع از این شویم که هم وطنانمان جان خود را از دست دهند.

نجف‌نژاد تصریح کرد: البته برخی از شهرستان‌ها خود اقدام به فعالیت‌هایی کرده‌اند که حتی در بعضی از آنها 90 درصد این مشکل حل شده است. اما به هر ترتیب ما باید اقدامات پیشگیرانه‌ای نیز انجام دهیم.

وی عقب‌نشینی 60 متر حریم دریا در سراسر کشور، ساماندهی طرح‌های شنا برای امنیت جان شناگران را از جمله اهدافی عنوان کرد که با تعیین تکلیف وظایف این سازمان باید به آنها جامه عمل پوشانده شود.

بر اساس این گزارش، با توجه به اینکه دو فوریت طرح مذکور به تصویب نرسید مجلس فوریت آن را به رای گذاشت که با 107 رای موافق، 41 رای مخالف،‌و 16 رای ممتنع از 201 نماینده حاضر به تصویب مجلس رسید.

انتهای پیام

کد N22600