حضور میلیونی زائران حسینی در کربلا به مناسبت اربعین

عراق

همزمان با فرا رسیدن ایام سوگواری اربعین حسینی و حضور میلیون‌ها زائر در کربلا، نیروهای امنیتی این کشور تدابیر امنیتی شدیدی را برای حفاظت از جان زائران در استان‌های مختلف اتخاذ کردند.

همزمان با فرا رسیدن ایام سوگواری اربعین حسینی و حضور میلیون‌ها زائر در کربلا، نیروهای امنیتی این کشور تدابیر امنیتی شدیدی را برای حفاظت از جان زائران در استان‌های مختلف اتخاذ کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری صوت العراق، سعید معنان، سخنگوی وزارت کشور عراق اعلام کرد که تاکنون بیش از یک میلیون و 300 هزار زائر از کشورهای مختلف وارد عراق شده‌اند.

وی افزود: تمامی مناطق مرزی آماده ارائه تسهیلات به زائرانی هستند که برای روز اربعین وارد این کشور می‌شوند. در همین حال، مقامات استان کربلا نیز اعلام کردند که تمامی حسینیه‌ها و مساجد آماده استقبال از زائران حسینی هستند.

مقامات محلی کربلا نیز این استان را به چهار محور شمالی، جنوبی، شرقی و غربی تقسیم کرده و حدود دو هزار اتوبوس برای انتقال زائران اختصاص داده‌اند.

علاوه بر این حدود 350 هزار خودرو علاوه بر اتوبوس‌های ویژه نیز برای انتقال زائران به کربلا اختصاص داده شده است. در مسیر حرکت‌ کاروان‌ها نیز هزاران کاروان کار توزیع غذا و آب میان زائران را برعهده دارند.

در همین راستا، کمیته مرزی شورای استانداری بصره نیز اعلام کرد، با توجه به ورود تعداد کثیری از زائران برای مراسم اربعین نیروهای امنیتی جهت تامین امنیت جانی زائران تا زمان خروج آنها از استان بصره در سراسر این استان مستقر شده‌اند.

خبرگزاری براثا عراق نیز اعلام کرد، وزارت حمل و نقل تاکید کرده است که امروز (یکشنبه) 11 قطار برای انتقال زائران حسینی به کربلا اختصاص داده شده است.

رئیس انجمن هتل‌ها و غذاخوری‌های عراق نیز با بیان اینکه بیش از 700 هتل در عراق توسط زائران حسینی پر شده تاکید کرد امسال اولین سالی است که با توجه به حضور گسترده زائران در خیابان‌ها چادرهایی نصب شده است.

از سوی دیگر، نیروهای امنیتی عراق اعلام کردند که روز شنبه یک خودروی بمب‌گذاری شده در مسیر زائران اربعین حسینی در جنوب بغداد را شناسایی و خنثی کردند.

احمد الصافی، نماینده آیت‌الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان در خطبه‌های نماز جمعه کربلا از نیروهای امنیتی عراق خواست تا برای حفظ امنیت جانی زائران حسینی تمام تلاش خود را به کار ببندند.

انتهای پیام

کد N22555