فرمانده پدافند هوایی منطقه جنوب شرق کشور:

پوشش کامل دفاعی جهت جلوگیری از تهدیدات در رزمایش نهاجا

سیاست داخلی

پوشش و تامین امنیت هوایی، کمک به پروازهای تهاجمی و آفندی، تعیین مسیرها و موقعیت‌های اهداف از جمله دیگر وظایف پدافند در این رزمایش است.

فرمانده پدافند هوایی منطقه جنوب شرق کشور در خصوص فعالیت‌های نیروهای فرامنطقه‌ای در خلال رزمایش گفت: فعالیت‌های بیگانه در منطقه صورت گرفته که مراقبت‌های لازم را انجام و پوشش کامل دفاعی جهت جلوگیری از تهدیدات لحاظ شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص)، سرهنگ محمدرضا فرزان در حاشیه رزمایش فداییان حریم ولایت با اشاره به وظایف ذاتی پدافند هوایی که رصد کامل فضای کشور و بخشی از فضای خارج از کشور است، گفت: در خلال رزمایش فدائیان حریم ولایت تحرکات نیروهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای کاملاً رصد می شود.

وی پوشش هوایی، دفاع هوایی و تامین امنیت فضای کشور را وظیفه پدافند هوایی عنوان کرد و افزود: وظایف پدافند هوایی در رزمایش فدائیان حریم ولایت 4 کنترل، هدایت و تکمیل ماموریت های آفندی نیروهای هوایی است.

فرزان اظهار داشت: پوشش و تامین امنیت هوایی، کمک به پروازهای تهاجمی و آفندی، تعیین مسیرها و موقعیت‌های اهداف از جمله دیگر وظایف پدافند در این رزمایش است.

فرمانده پدافند هوایی منطقه جنوب شرق کشور با بیان اینکه در مواقع ضروری و اضطراری پدافند نقش خاصی را ایفا خواهدکرد، اظهار داشت: وظیفه ذاتی پدافند این است که فضای کامل کشور بخشی از فضای خارج از کشور تحت پوشش خود داشته باشد که در خلال این رزمایش تمامی تحرکات نیروهای فرامنطقه‌ای کاملاً تحت نظر است و رصد می‌شود. همچنین تامین امنیت نیروهای رزمایش برای انجام فعالیت‌های آفندی بر عهده پدافند هوایی است.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص فعالیت‌های نیروهای فرامنطقه‌ای در خلال رزمایش اظهار داشت: فعالیت‌های بیگانه در منطقه صورت گرفته که مراقبت‌های لازم را انجام و پوشش کامل دفاعی جهت جلوگیری از تهدیدات لحاظ شده است.

فرزان در ادامه خاطرنشان کرد: این گونه فعالیت‌ها ذاتی توسط نیروهای کشورهای همجوار و نیروهای فرامنطقه‌ای صورت گرفته است.

کد N22368