اخبار عراق/

تاکید مالکی بر برخورد کوبنده با تروریستها/شروع عملیات گسترده در مرزهای عراق

آفریقا و خاورمیانه

درخواست مالکی از نیروهای امنیتی،تشریح جزییات کشته شدن فرمانده لشکر هفتم عراق و شروع عملیاتی گسترده در مرزهای این کشور با اردن،سوریه و عربستان از مهمترین اخبار آن است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه الیوم السابع، نوری المالکی در واکنش به کشته شدن محمد الکروی فرمانده لشکر هفتم عراق و تعدادی از سربازان و افسران عراقی اعلام کرد: نیروهای امنیتی به برخورد کوبنده با تروریستها ادامه خواهد داد.

وی افزود: با نهایت درد خبر شهادت سرباز رشید و فهرمان عراق محمد الکروی و جمعی از سربازان شجاعش را دریافت کردم.آنها در جستجو تروریستهایی که در لانه های خود در صحرا مخفی شده بودند، به شهادت رسیدند.

نخست وزیر عراق در تمجید از نیروهای امنیتی عراق گفت: آنها قهرمانانی هستند که شبانه روز علیه دشمنان خدا و انسانیت و قاتلان مردم عراق مبارزه می کنند.آنها سلامت کودکان در مدارس،نمازگزاران در مساجد و همه اقشار را برعهده دارند.من از نیروهای مسلح می خواهم که عراق را از لوث تروریستها پاک کنند و برخورد کوبنده ای با آنها داشته باشند.

از سوی دیگر پایگاه الغد پرس به بیانیه وزارت دفاع عراق درباره نحوه کشته شدن فرمانده لشکر هفتم عراق پرداخته است.

وزارت دفاع عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد: محمد الکروی فرمانده لشکر هفتم عراق هنگام تعقیب تروریستهای وابسته به القاعده بر اثر انفجار بمب در منطقه وادی حوران در غرب الانبار کشته شد.

در این بیانیه آمده است: گروههای تروریستی مراکزی را برای آموزش تروریستها در وادی حوران دایر کرده بودند که پس از اطلاعات هواپیماهای شناسایی اقدام به بمباران این مراکز شد.

این درحالی است که فرماندهی عملیات البادیه و الجزیره از عملیات گسترده در مناطق مرزی این کشور با سوریه،اردن و عربستان برای یافتن تروریستها خبر داد.

در بیانیه فرماندهی عملیات البادیه و الجزیره آمده است: عملیات گسترده ای برای یافتن تروریستها در مناطق وادی حوران وصحرای غربی و مناطق مرزی با سوریه،اردن و سعودی آغاز شده است و این عملیات تا تحقق اهداف خود ادامه خواهد یافت.

از سوی دیگر منابع وابسته به وزارت کشور عراق اعلام کردند: افراد مسلح با یورش به منطقه ای در جنوب غرب بغداد دو نفر را کشتند.

منبع بیمارستانی در استان صلاح الدین از زخمی شدن محمد بطاوی رئیس پلیس منطقه الشرقاط،راننده وی و یک سرهنگ دیگر در اثر انفجار خودرو بمبگذاری شده در مسیر حرکت خودرو حامل این نظامی ارشد عراقی خبر داد.

این منبع همچنین به زخمی شدن یک پلیس و دو غیر نظامی دیگر اشاره کرد.