مجلس مقرر کرد؛ 

رئیس سازمان مدیریت استانها با هماهنگی استاندار انتخاب می شود

مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب ماده ای از طرح تشکیل سازمان مدیریت و برنامه ریزی و بهره وری مقرر کردند رئیس سازمان مدیریت در هر استان با هماهنگی استاندار انتخاب شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در ا د اه جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی بررسی طرح یک فوریتی تشکیل سازمان مدیریت برنامه ریزی و بهره  وری در دستور کار مجلس قرار گرفت.

بر این اساس نمایندگان با تصویب ماده ای از این طرح مقرر کردند واحدهای استانی این سازمان از محل تفکیک وظایف، منابع انسانی، امکانات و اختیارات معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور ایجاد می گردد و با عنوان سازمان مدیریت برنامه ریزی استان، تحت نظر سازمان اداره می شود و رئیس سازمان با هماهنگی استاندار انتخاب می شود.

وکلای ملت با 163 رای موافق، 7 رای مخالف، 9 رای ممتنع از مجموع 209 نماینده حاضر در مجلس این ماده را به تصویب رساندند.

نمایندگان مجلس همچنین مقرر کردند نامه اجرایی این قانون ظرف شش ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن آن توسط سازمان تهیه شده و به تصویب هیات وزیران برسد.

به گزارش مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دلیل نگرانی از استبداد رای رئیس سازمان برنامه ریزی در هر استان با پیشنهاد یکی از نمایندگان برای انتخاب رئیس سازمان مدیریت هر استان توسط استاندار موافقت کردند.

نمایندگان اعلام می کردند که پیش از انحلال سازمان مدیریت برنامه ریزی استانداران و نمایندگان باید نظر یک کارشناس یا یک کارمند سازمان مدیریت برنامه ریزی را با مشکلات فراوان و آمد و رفت های زیاد برای دریافت هزینه یک پروژه عمرانی جلب می کردند.

همین تجربه موجب شد نمایندگان بر لزوم انتخاب رئیس سازمان مدیریت هر استان از سوی استاندار موافقت کنند.