در جلسه فراکسیون رهروان مطرح شد:

بررسی دیدارهای هیات پارلمانی اروپا/ تاکید فراکسیون رهروان بر توسعه میادین مشترک

مجلس

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه صبح امروز این فراکسیون گفت: در این جلسه هیات رئیسه فراکسیون گزارشی از سفر هیات اروپایی به ایران ارایه داد و بر لزوم استفاده از دیپلماسی پارلمانی تاکید کرد.

غلامرضا اسداللهی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر با اشاره به جلسه صبح امروز شورای مرکزی فراکسیون  رهروان ولایت گفت: در این جلسه اولویت های  لایحه بودجه 93، مطالبات که می توان در بودجه روان سازی کرد مورد بررسی قرار گفت.

نماینده مردم تایباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: علاوه بر این در راستای دادن مجوز به دولت برای توسعه میادین مشترک در راستای حرکت جهشی و همچنین دادن مجوز به بخش خصوصی برای توسعه فعالیت های اقتصادی تاکید شد.

وی تدوین ساز و کارهایی در لایحه بودجه برای رسیدگی به مناطق محروم و روستایی را از دیگر موضوعات جلسه امروز صبح فراکسیون رهروان خواند و گفت:  در جلسه امروز از سوی هیات رئیسه فراکسیون گزارشی در خصوص سفر هیات اروپایی به مجلس ارایه شد.

اسداللهی ادامه داد: از اسفندماه سال گذشته هیات رئیسه مجلس استفاده از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی را مصوب کرده بود.

عضو شورای مرکزی فراکسیون رهروان با انتقاد از دیدار هیات پارلمانی با برخی فعالان سیاسی فتنه 88 گفت: این دیدارها جزو برنامه سفر هیات اروپایی نبوده و مسئولیت آن نیز با مجلس نیست بلکه با دستگاه های وزارت خارجه است.

وی تاکید کرد: سال های گذشته مجلس شورای اسلامی با پارلمان اروپا مراوده داشت اما چند سالی است که این ارتباط قطع شده است، نظر شورای مرکزی فراکسیون رهروان این بود که از ظرفیت تعاملات پارلمانی استفاده کنیم در همین راستا نیز هماهنگی هایی صورت گیرد.

اسداللهی تصریح کرد: به خاطر عدم حضور ما در پارلمان اروپا، این عرصه برای رفت و آمد معاندان نظام و منافقان به پارلمان اروپا باز شده بنابراین شورای مرکزی فراکسیون رهروان بر لزوم انجام هماهنگی هایی در راستای استفاده از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی تاکید کرد.

به گزارش مهر هیات پارلمانی اروپا اوایل هفته گذشته وارد ایران شد و در ایران با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و با روسای فراکسیون های مختلف مجلس دیدار داشت.

این هیات در سفارت یونان با جعفر پناهی و نسرین ستوده محکومان حوادث سال 88 دیدار داشتند. این دیدار موجب اعتراض نمایندگان مجلس و احتمال فراخواندن وزیر اطلاعات و وزیر امور خارجه به مجلس شورای اسلامی شد.

وزارت خارجه در اعتراض به این اقدام کاردار سفارت یونان که میزبان این دیدار بود را فراخوانده و اعتراض رسمی ایران را اعلام کرده است.