زیبا کلام: اصولگراها ته دلشان از اینکه رئیس هیات اروپایی به هاشمی احترام نگذاشت، خوشحال شدند

روزنامه قانون گفت وگویی با صادق زیبا کلام درباره بی احترامی اخیر مقام اروپایی در جریان سفرش به تهران انجام داده است

استاد دانشگاه تهران درباره کاسه داغ‌تر از آش شدن رسانه‌های اصولگرا نسبت به بی‌احترامی هیات پارلمانی اروپا به آیت‌ا.. هاشمی رفسنجانی تاکید کرد: تصور نمی‌کنم ناراحتی اصولگرایان به واسطه توهین به هاشمی رفسنجانی باشد. حتی آنان ته دلشان از اینکه رئیس هیات پارلمانی اروپا به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام احترام نگذاشت، خوشحال شدند. 

صادق زیبا کلام در گفت‌وگو با خبرنگار قانون ادامه داد: این سر و صدایی که در روزهای اخیر از رسانه‌های جناح راست شنیده می‌شود برای مکدر شدن خاطرشان از توهین به هاشمی نیست، بلکه آنان دستاویز جدیدی برای غرب ستیزی و آمریکا ستیزی به دست آوردند. این فعال سیاسی بر این باور است که اصولگرایان از هر موضوعی که باعث شعله‌ور شدن آمریکا ستیزی شود، استفاده می‌کنند.
زیبا کلام تاکید دارد که این جناح به قیمت برهم زدن توافقنامه ژنو یا تخریب وزارت امور خارجه کشورمان، برای مبارزه با غرب، دست از تلاش بر نمی‌دارند.
استاد دانشگاه تهران در ادامه بررسی رفتار اخیر رسانه‌های اصولگرا، گفت: پر رنگ کردن برنخواستن تاریا کرونبرگ در مقابل هاشمی رفسنجانی، مانند بی‌توجهی این رسانه‌ها به قاطعیت اوباما برای جلوگیری از تحریم‌های جدید است. آنان در عوض تلاش سنا و گنگره آمریکا برای تصویب تحریم‌های جدید را با فونت‌های بزرگ، تیتر کردند.
زیبا کلام افزود: با توجه به اینکه اروپایی‌ها به آداب دیپلماسی توجه ویژه دارند و از سوی دیگر شاهد تغییر روابط ایران با غرب هستند، نمی‌تواند گفت رئیس هیات پارلمانی اروپا قصد توهین به هاشمی رفسنجانی و مردم ایران را داشت. وی تاکید دارد تاریا کرونبرگ سهوا چنین اشتباهی کرد.
/17212

 

کد N21726