۰

نماینده عضو جبهه پایداری، وزیر علوم را تهدید به شکایت کرد

  • ۱۶بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

فارس نوشت:

زهره طبیب‌ زاده نماینده مردم تهران و عضو کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با توجه به اظهارات اخیر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در رابطه با بازگشت دانشجویان محروم به دانشگاه افزود: برای پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها براساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی ضوابطی وجود دارد و هیچ کس برخلاف این ضوابط نمی‌تواند رفتار کند و از روی سلیقه در برگرداندن دانشجویان محروم عمل کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از لحاظ قانونی اگر کسی بخواهد وارد دانشگاه شود باید در آزمون شرکت کند و بعد از آن که وزارت اطلاعات سوابق اخلاقی و سیاسی وی را تائید کرد، دانشجو شود، در غیر اینصورت هیئت گزینش و هیچ نهاد دیگری نمی‌تواند بر خلاف قانون و از روی سلیقه افراد را وارد دانشگاه کند.

وی در مورد بازگشت دانشجویانی که از دانشگاه اخراج شده‌اند، اضافه کرد: اگر این دانشجویان مورد تائید وزارت اطلاعات باشند و سابقه محکومیت، اعمال خلاف امنیت کشور و هر موردی که باعث رد صلاحیت آنها نشود نداشته باشند، هیچ منعی برای بازگشت به دانشگاه و ادامه تحصیل آنها وجود ندارند.

طبیب زاده در خاتمه تصریح کرد: اگر هیئت گزینش بر خلاف قانون اقدام به رفع محرومیت دانشجویان محروم کند و بخواهد فراقانونی رفتار کند طبیعی است که علیه آنها در مراجع قانونی شکایت خواهد شد.

1717

 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.