نماینده عضو جبهه پایداری، وزیر علوم را تهدید به شکایت کرد

فارس نوشت:

زهره طبیب‌ زاده نماینده مردم تهران و عضو کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با توجه به اظهارات اخیر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در رابطه با بازگشت دانشجویان محروم به دانشگاه افزود: برای پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها براساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی ضوابطی وجود دارد و هیچ کس برخلاف این ضوابط نمی‌تواند رفتار کند و از روی سلیقه در برگرداندن دانشجویان محروم عمل کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از لحاظ قانونی اگر کسی بخواهد وارد دانشگاه شود باید در آزمون شرکت کند و بعد از آن که وزارت اطلاعات سوابق اخلاقی و سیاسی وی را تائید کرد، دانشجو شود، در غیر اینصورت هیئت گزینش و هیچ نهاد دیگری نمی‌تواند بر خلاف قانون و از روی سلیقه افراد را وارد دانشگاه کند.

وی در مورد بازگشت دانشجویانی که از دانشگاه اخراج شده‌اند، اضافه کرد: اگر این دانشجویان مورد تائید وزارت اطلاعات باشند و سابقه محکومیت، اعمال خلاف امنیت کشور و هر موردی که باعث رد صلاحیت آنها نشود نداشته باشند، هیچ منعی برای بازگشت به دانشگاه و ادامه تحصیل آنها وجود ندارند.

طبیب زاده در خاتمه تصریح کرد: اگر هیئت گزینش بر خلاف قانون اقدام به رفع محرومیت دانشجویان محروم کند و بخواهد فراقانونی رفتار کند طبیعی است که علیه آنها در مراجع قانونی شکایت خواهد شد.

1717

 

کد N21725