بلغارستان :انگلیس در حال منزوی شدن است

بلغارستان,انگلیس

تهران - ایرنا - رییس جمهوری بلغارستان روز شنبه به دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس هشدار داد که لفاظی ها وسیاست های سخت گیرانه اش در مورد مهاجرت، خطر لطمه زدن به وجهه انگلیس و منزوی شدن این کشور را به دنبال دارد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از لندن ، ˈ روسن پلونلیف ˈ به روزنامه آبزرور گفت : انگلیس باید خود را یک کشور قدرتمد بداند که در یکپارچگی پیشگام شده است و لذا باید در مقابل ملی گراهایی که خواستار تصویب قوانین سخت برای محدود ساختن مهاجرت هستند، مقاومت کند.

کامرون اخیرا اعلام کرد که وی هرچه سریعتر سعی خواهد کرد از طریق قانون مانع برخورداری مهاجران دیگر کشورهای اتحادیه اروپا از مزایای بیکاری و مسکن شود مگر این که در چارچوب تدابیری برای محدود ساختن مزایای گردشگری برای این مهاجران، آنان حداقل سه ماه در انگلیس باشند.

پلونلیف در مصاحبه ای با آبزرور که روی شبکه آن لاین این روزنامه انتشار یافت، گفت : مردم بلغارستان اکنون جامعه مردم سالار ، شکیبا و انسانی انگلیس را سخت زیر سوال برده اند؟ آیا ما امروز در بریتانیا در حال نگاشتن تاریخ یک چرخش به سمت انزوا ، ناسیولیسم و رویکردهای سیاسی کوتاه مدت هستیم.

بسیاری از انگلیسی ها نگران سرازیر شدن رومانیایی ها و بلغاریایی ها به این کشور از اوایل سال آینده پس از برخورداری آنان از حقوق کامل تحت قانون اتحادیه اروپا برای زندگی و کار در انگلیس هستند.

رییس جمهوری بلغارستان پیشنهاد کرد که کامرون خط مشی وی را دنبال کند و بیش از آنکه نگران شمار مهاجران باشد به فکر یکپارچگی اروپا باشد.

بلغارستان و رومانی در سال 2007 به اتحادیه اروپا پیوستند ولی این دو هنوز از فقیرترین اعضای اتحادیه اروپا بوده و سطح دستمزدهای پرداخت شده اش تنها بخش کوچکی از میانگین دستمزد اروپا را تشکیل می دهد.

مترجمام 1403 ** 1917
کد N21666