امریکا ، انگلیس و لیبی خواستارمجازات تمام عاملان حادثه لاکربی شدند

لاکربی,اسکاتلند,بمب گذاری

تهران - ایرنا - دولت های انگلیس ، امریکا و لیبی روز شنبه در بیست و پنجمین سالگرد حمله لاکربی که 270 قربانی گرفت، خواستار رعایت عدالت در مورد این بمب گذاری شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از لندن ، این سه دولت به بستگان کشته شدگان انفجار پرواز 103 پان امریکن بر فراز شهر لاکربی اسکاتلند در 21 دسامبر 1988 در مسیر لندن به نیویورک تسلیت گفتند.

هر 259 سرنشین این هواپیما که عمدتا امریکایی بودند به اضافه یازده نفر دیگر بر روی زمین در این حادثه کشته شدند.

این دولت ها در بیانیه ای گفتند: ما خواستار آن هستیم که تمام مسببان این اقدام بیرحمانه به دست عدالت سپرده شوند. ما متعهد به همکاری کامل به منظور افشای حقایق کامل این قضیه هستیم .

عبدالباسط علی محمد المقراهی یک لیبیایی که تنها فرد محکوم شده در ارتباط با این بمب گذاری بود و سال گذشته در گذشت، همواره با اعتراض نسبت به اتهامات وارده خود را بی گناه می دانست.

ˈ آلکس سالموند ˈ رهبر اسکاتلند در بین عزادارانی قرار داشت که در بنای یادبودی در گورستان دری فیسدل در لاکربی ضمن نثار تاج گل به قربانیان ادای احترام کرد.

اریک هولدر دادستان کل امریکا و مقامات اسکاتلند قرار است، مراسم یادبودی در گورستان ملی آرلینگتون واقع در خارج واشنگتن بر گزار کنند.

دانشگاه سیراکیوز نیویورک نیز که 35 دانشجویش را در این بمب گذاری از دست داد، مراسم جداگانه ای برگزار خواهد کرد.

دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس نیز ضمن ستایش از خانواده های قربانیان تاکید کرد که ایستادگی و مقاومت آنها نشان داد که تروریست ها هرگز پیروز نخواهند شد.

مترجمام 1403 ** 1917
کد N21651