حمله به هواپیماهای نظامی آمریکایی در سودان جنوبی سه زخمی برجاگذاشت

سودان جنوبی,اوگاندا,هواپیمای نظامی آمریکا

تهران – ایرنا – مقام های رسمی اوگاندا گفتند: شورشیان سودان جنوبی امروز شنبه، به دو فروند هواپیمای نظامی آمریکا شلیک کردند که موجب مجروح شدن سه نظامی آمریکایی شد.

به گزارش اسوشیتدپرس از کامپالا پایتخت اوگاندا، مقام های این کشور همچنین افزودند: در جریان تیراندازی شورشیان جنوب سودان به دست کم یک فروند از هواپیماهای نظامی آمریکایی آسیب زیادی رسیده است.

مقام های رسمی سودان جنوبی عامل این حمله را نیروهای نظامی یاغی دانسته اند که بر یک منطقه جداشده از سودان جنوبی تسلط پیدا کرده اند.

این هواپیماهای نظامی آمریکا عازم ˈبورˈ مرکز ایالت ˈجونگلیˈ بودند که در هفته گذشته صحنه خشونت های بسیار شدیدی بود.

همچنین بر اساس گزارش ها وضع جسمانی یک نظامی آمریکایی وخیم است.

به گفته مقام های رسمی اوگاندا، پس از اصابت گلوله های شورشیان به این هواپیماها، آنها دور زده و به کامپالا در اوگاندا بازگشتند. سپس نظامیان آمریکایی از آنجا برای درمان به نایروبی پایتخت کنیا انتقال داده شدند.

هنوز معلوم نیست که ماموریت هواپیماهای آمریکایی در بور چه بوده است، اما به گفته یک مقام، ظاهرا این هواپیما از نوع ˈاوسپریˈ بوده است که می تواند شبیه بالگرد و هواپیما پرواز کند.

مقام های ستاد فرماندهی ارتش آمریکا در آفریقا روز شنبه هنوز به تماس های تلفنی یا پیام های پست الکترونیکی در این باره پاسخ نداده اند.

در همین حال سرهنگ ˈفیلیپ اگوئرˈ سخنگوی ارتش سودان جنوبی گفت: نیروهای دولتی تسلطی بر بور ندارند و حمله به هواپیماهای آمریکایی را به نظامیان متمرد نسبت داد.

به گفته اگوئر، بور تحت تسلط نیروهای ˈریک ماچارˈ معاون سابق و برکنار شده ˈسالوا کرˈ رییس جمهوری سودان جنوبی قرار دارد.

کر هفته گذشته اعلام کرد تلاش ماچار را برای کودتا خنثی کرده است.

Philip Aguer ، Riek Machar ، Salva Kiir،

مترجمام**1486**1479
کد N21440