نخست وزیر پاکستان خواستار وحدت مردم این کشور در برابر تروریسم شد

پاکستان,نواز شریف,فرق مذهبی

اسلام آباد - ایرنا - ˈمحمد نواز شریفˈ نخست وزیر پاکستان امروز شنبه از پیروان فرق مذهبی این کشور خواست با تحکیم وحدت و یکپارچگی؛ توطئه عاملان خشونت های فرقه ای و تروریست ها را خنثی کنند.

به گزارش ایرنا و به نقل از منابع خبری ، نواز شریف در مراسم ویژه مسیحیان ( ایام عید کریسمس) در شهر ˈلاهورˈ مرکز ایالت پنجاب در شرق پاکستان افزود: برخی از عناصر، همواره در تلاش برای سو استفاده از نام دین و مذهب برای دستیابی به اهداف شیطانی خود هستند ؛ اما مردم پاکستان برای ارتقای صلح و امنیت توطئه این افراد را ناکام خواهند گذاشت.

وی خاطر نشان کرد: کسانی که به مساجد، کلیساها و سایر اماکن مقدس فرق مذهبی حمله می کنند هیچ ارتباطی با دین ندارند زیرا تمام مذاهب درجهان ؛ پیروان خود را به صلح، دوستی و برادری در جامعه دعوت می کنند.

نخست وزیر پاکستان گفت: پیروان دین مبین اسلام و سایر ادیان الهی از ویژگی همزیستی مسالمت آمیز در کنار یکدیگر، صلح و برادری برخوردار هستند.

نواز شریف درباره حقوق اقلیت های مذهبی در پاکستان افزود: اقلیت ها بخشی از جامعه این کشور بوده و از حقوق برابر در قانون اساسی پاکستان برخوردار هستند.

وی ارائه فرصت های برابر برای همه اقشار جامعه بدون در نظر گرفتن دین و مذهب افراد را از اولویت های اصلی دولت فعلی پاکستان دانست.

محمد نواز شریف در پایان این مراسم از تلاش و فداکاری اقلیت های مذهبی برای دفاع از کشور و توسعه پاکستان قدردانی کرد.

آساق ** 1095**5981
کد N21311