رهبر مذهبی پاکستان:پیشنهاد دکتر روحانی نشانگر مقاصد صلح آمیز ایران در جهان است

پاکستان,دکتر روحانی سازمان ملل,تصویب 92

اسلام آباد - ایرنا - معاون دبیر کل حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان تاکید کرد: پیشنهاد رییس جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با خشونت و افراط گرایی و تصویب قاطعنامه آن از سوی سازمان ملل متحد نشانگر مقاصد صلح آمیز ایران در جامعه بین المللی است.

علامه ˈمحمد امین شهیدیˈ روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تصویب قاطع پیشنهاد دکتر روحانی توسط اعضای سازمان ملل متحد؛ راهکار روشنی برای پیشبرد روند ثبات و صلح در زمینه اوضاع امروز جهان است.

وی با اشاره به اینکه اعضای جامعه بین المللی باید از خشونت پرهیز کرده زیرا کسب قدرت و سلطه گرایی از راه خشونت و ظلم در جهان کنونی منجر به شکست عناصر آن می شود ؛ تصریح کرد: اگر مصوبه مقابله با افراط گرایی و خشونت سازمان ملل در تمام سطوح توسط اعضای جامعه بین المللی پیگیری و به آن عمل شود ما شاهد پایان درگیری ها و جنگ در تمام مناطق خواهیم بود.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد در شصت و هشتمین اجلاس خود، پیش نویس قطعنامه ارائه شده توسط جمهوری اسلامی ایران را با عنوان «جهان علیه خشونت و افراط گری» تصویب کرد.

حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران شهریورماه گذشته در سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در پیشنهادی خواستار جهان عاری از خشونت شد.

این پیشنهاد روز پنجشنبه با رای مثبت 190 کشور عضو سازمان ملل متحد به قطعنامه مقابله با افراط گرایی و خشونت تبدیل شد.

علامه امین شهیدی معتقد است: کشورها حق رقابت با یکدیگر را دارند اما این روند نباید به صورت جنگ، خشونت و ظلم به غیرنظامیان و همچنین تجاوز به حقوق ملت ها صورت گیرد.

وی خاطر نشان کرد: اجرایی شدن مصوبه پیشنهادی آقای دکتر حسن روحانی رییس جمهوری محترم ایران برای از بین بردن افراط گرایی به معنای پیروزی جهان اسلام و بازندگی دشمنان است و عناصری که اعمال غیرانسانی مرتکب می شوند تحت پیگیری قانون مقابله با افراط گرایی از بین خواهند رفت.

این رهبر مذهبی پاکستان خاطر نشان کرد: تصویب طرح ضد افراط گرایی دکتر روحانی باعث شده تا توطئه رسانه های غربی برای مخدوش کردن چهره درخشان جمهوری اسلامی ایران با شکست مواجه شود و همچنین با عملی شدن این قطعنامه طرح های شیطانی استکبار جهانی نیز رسوا خواهد شد.

وی ادامه داد: در جهانی که ما شاهد خشونت و ظلم از سوی عناصر و گروههای تندرو بویژه تروریسم دولتی؛ هستیم عمل به قطعنامه مقابله با افراط گرایی ؛ اثرات بسیار خوبی در جوامع و زندگی انسانها خواهد داشت.

علامه محمد امین شهیدی تاکید کرد: ایجاد جهانی عاری از خشونت ، موضوعی است که همواره جایگاه ویژه ای در دیپلماسی و سیاست های راهبردی جمهوری اسلامی ایران داشته است.

آساق ** 1095**5981
کد N21179