رییس سازمان انرژی اتمی:

بازرسان آژانس حق بازدید از صنایع نظامی و موشکی را ندارند

علی اکبر صالحی,سازمان انرژی اتمی,هسته‌ای,سازمان انرژی اتمی ایران,آژانس انرژی اتمی,صالحی,سیاست‌خارجی,آژانس بین‌المللی انرژی اتمی,مذاکرات

همشهری آنلاین: رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: بازرسان آژانس وظیفه و حقی برای بازرسی از صنایع موشکی ایران را ندارند.

ایران > سیاست‌خارجی- همشهری آنلاین:
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: بازرسان آژانس وظیفه و حقی برای بازرسی از صنایع موشکی ایران را ندارند.

سازمان انرژی اتمی ایران در خصوص اظهارات اخیر صالحی در قم توضیحاتی ارائه کرد که در آن آمده است:

روابط عمومی سازمان انرژی اتمی ایران ضمن تشکر از همکاری رسانه های وزین کشور در انعکاس اخبار هسته ای، با عنایت به اینکه یک یا دو سایت محلی با درج تیتر خبر بازرسان آژانس انرژی اتمی از صنایع موشکی ایران بازدید می کنند، برداشت صحیحی از سخنان آقای دکتر صالحی معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران در مصاحبه خبری روز پنج شنبه 28 آذرماه جاری در قم نداشتند، توضیح ذیل را جهت تصحیح اخبارمنتشره و تنویر افکار عمومی به آگاهی می‌رساند:

رییس سازمان انرژی اتمی ایران پس از دیدار با مراجع عظام قم، با رد اتهامات برخی کشورهای غربی مبنی بر انحراف برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به انواع بازرسی های آژانس و همکاری ها و شفاف سازی گسترده، این اتهامات بی اساس است.

وی در پاسخ سوال یکی از خبرنگاران که پرسید آیا بازرسان از صنایع نظامی و موشکی کشور نیز بازدید می کنند؟ گفت: بازرسان آژانس چنین وظیفه و حقی ندارند. مرجعی در دنیا برای بازرسی از این تاسیسات وجود ندارد و معاهده‌ای هم در این زمینه نداریم و آژانس هم در جایگاهی نیست که این کار را انجام دهد.