هیئت نظارت منتظر اعلام نظر کمیسیون اصل ۹۰ درباره کارت‌ هدیه‌های تامین اجتماعی به نمایندگان

تسنیم نوشت:

عزیز اکبریان نایب رئیس هیئت نظارت بر امور نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع دریافت کارت‌های هدیه از سوی نمایندگان مجلس اظهار داشت: درحال حاضر این موضوع در دستورکار هیئت نظارت بر امور نمایندگان قرار ندارد چرا که هنوز تخلفی محرز نشده است.

وی ادامه داد: این موضوع در کمیسیون اصل 90 مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر تخلفی وجود داشت، به هیئت نظارت ارجاع می‌شود لذا تا زمانی نظر کمیسیون اصل 90 اعلام نشده، این بحث در دستور کار هیئت نظارت نیست و هیئت منتظر نظر کمیسیون اصل 90 مجلس می‌ماند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در گزارش تحقیق و تفحص مجلس از سازمان تأمین اجتماعی، گفته شده بود که 37 نماینده مجلس از این سازمان کارت هدیه و بن‌کالا دریافت‌ کرده‌اند.

پس از انتشار این خبر، سعید مرتضوی مدیرعامل پیشین سازمان تأمین اجتماعی ایران در نامه‌ای به رئیس کمیسیون اصل نود مجلس اعلام کرد که دریافت کارت هدیه و بن کالا، مختص 37 نماینده نبوده و در این نامه اسامی و مشخصات نمایندگان "دریافت‌کننده هدیه" را مطرح کرد.

وی در این نامه‌ سرگشاده نوشته بود که این نمایندگان در سه نوبت از تامین اجتماعی هدیه و بن دریافت کرده‌اند.

مرتضوی در این نامه نوشته بود که برخی نمایندگان مجلس هشتم از محل بودجه غیرشمولِ در اختیار مدیرعامل بن و کارت هدیه دریافت کرده‌اند. بر اساس اظهارات مرتضوی، این پرداخت‌ها هیچ اشکال قانونی نداشته و در اکثر دوره‌های مجلس 'در همین حد' پرداخت صورت گرفته است.
/17220

 

کد N21017