امام جمعه مسجد جامع شیعیان دهلی:تصویب قطعنامه ضدخشونت نشانه سیاست هوشمندانه ایران است

هند,قطعنامه

دهلی نو - ایرنا - امام جمعه و جماعات مسجد جامع شیعیان دهلی ˈکشمیری گیتˈ ضمن تاکید بر این که دین اسلام مخالف هرگونه خشونت است،گفت:تصویب پیشنهاد ایران علیه افراط گرایی در سازمان ملل ،نشانگر سیاست هوشمندانه رهبران ایران است.

مولانا ˈسید محسن تقویˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا دردهلی نو افزود: ایران به عنوان یک کشور اسلامی همیشه بر اساس تعلیمات اسلامی عمل کرده و اکنون هم در همین راستا سیاست خود را دنبال می کند.

این روحانی سرشناس هندی گفت: تقریبا همه کشورهای جهان عضو سازمان ملل متحد هستند و نه تنها از طرح ایران که توسط حسن روحانی رییس جمهوری پیشنهاد شده بود استقبال کرده بلکه با رای قاطع برای تصویب آن ابراز خرسندی نیز کردند.

وی اضافه کرد: اسلام با نفرت, خشونت, قساوت, افراط گرایی و خونریزی مخالف است و به همین دلیل برای پیشبرد جامعه انسانی خواستار میانه روی است.

امام جمعه و جماعات مسجد جامع شیعیان دهلی اظهارداشت: اکنون آمریکا و دیگر کشورهای غربی ،تروریسم را برای خود مساله بزرگی نشان می دهند, اما واقعیت این است که تولید کننده اصلی تروریسم آمریکا است.

مولانا سید محسن تقوی گفت: اگر آمریکا امروز حمایت نامشروع خود را از رژیم صهیونیستی قطع کند, مساله نفرت, خشونت, افراط گرایی و خونریزی درجهان نه تنها کاهش خواهد یافت بلکه به پایان نیز خواهد رسید.

وی با اشاره به مخالفت نماینده رژیم صهیونیستی با قطعنامه علیه خشونت طلبی و افراط گرایی اظهارداشت: رژیم صهیونیستی مخالف هرگونه اقدام صلح و امنیت است و از زمان وجود خود، همیشه برای خشونت و افراط گرایی تلاش کرده است.

این روحانی برجسته شیعیان هند افزوده است :مردم ایران به همین دلیل با سیاست های خصمانه آمریکا مخالفت می کنند که برپایه نفرت, خشونت طلبی و افراط گرایی و خونریزی بنا شده است.

وی گفت : اگر آمریکا این سیاست خود را رها کند, ایجاد صلح و امنیت در منطقه آسیای غربی و نیز سراسر جهان آسان تر خواهد شد.

آساق** 2161** 589**5981
کد N20846