روسیه:واقعیت های درباره سوریه در پیش نویس بیانیه پیشنهادی آمریکا به شورای امنیت منعکس نشد

روسیه,آمریکا,سوریه

مسکو- ایرنا- وزارت خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: پیش نویس بیانیه پیشنهادی آمریکا به شورای امنیت سازمان ملل در باره حوادث منطقه حلب سوریه واقعیت های این کشور را منعکس نمی کرد.

در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه آمده است: در پیش نویس بیانیه پیشنهادی آمریکا به شورای امنیت هیچ گونه اشاره ای به جنایات ضدبشری معارضان مسلح سوری نشده بود.

آمریکا روز چهارشنبه پیش نویس بیانیه ای را در اعتراض به بمباران مناطقی از شهر حلب سوریه توسط هواپیماهای سوریه به شورای امنیت ارایه کرد که پس از پیشنهاد اصلاحاتی از طرف روسیه در آن، نماینده آمریکا در سازمان ملل آن را پس گرفت.

بیانیه وزارت خارجه روسیه تاکید کرد: در پیش نویس آمریکایی نسبت به حملات هوایی به حلب توسط هواپیماهای سوریه ابراز نارضایتی شده بود.

بیانیه وزارت خارجه روسیه افزود: اما در پیش نویس بیانیه به جنایات گروه های معارض مسلح از جمله استفاده آنها از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی برای دفاع از مواضع خود و حمله به مراکز درمانی و تاسیسات غیرنظامی هیچ گونه اشاره ای نشده بود.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه خود یادآورشد: طرف روسی متذکر شد که پیش نویس بیانیه بر اساس اخبار رسانه های خبری و اطلاعات دیده بانان حقوق بشر ناشناس تنظیم شده و با واقعیت های سوریه مطابقت ندارد.

این بیانیه افزود: هیات روسی برخی مواردی را برای افزودن به بیانیه به منظور متوازن ساختن آن پیشنهاد کرد که پذیرفته نشد و طرف آمریکایی پیش نویس بیانیه خود را از شورای امنیت پس گرفت.

اروپام/2242**518**1010
کد N20608