دبیرکل حزب‌الله از جنگ رسانه ای برای مخدوش کردن وجهه مقاومت خبر داد

واحدمرکزی خبر:

دبیرکل حزب الله لبنان درباره جنگ گسترده رسانه ای برای مخدوش کردن وجهه مقاومت هشدار داد. 

به گزارش شبکه تلویزیونی المنار، سید حسن نصرالله در سخنرانی خود در مراسم یادبود شهید حسان اللقیس در حومه جنوبی بیروت افزود: ما شاهد تبلیغات جهانی گسترده با میلیاردها دلار هزینه برای مخدوش کردن وجهه مقاومت و حزب الله هستیم.
نصر الله گفت: بعضی از رسانه ها در چارچوب جنگ روانی به عمد علیه حزب الله خبرهای دروغ منتشر می کنند تا وجهه آن را مخدوش کنند. می خواهند به مقاومت و حمایت های مردمی از آن ضربه بزنند. همه کسانی که از اضطراب طرفداران مقاومت و خانواده های شهدا سخن می گویند، دروغگو هستند.
وی خاطر نشان کرد: ما به مرحله اعلام بسیج عمومی نرسیده ایم و به نظر می رسد که در آینده هم نیازی به آن نخواهیم داشت.
ما به هیچ کسی شهدای خود را اعلام نمی کنیم زیرا راه شهادت راه مقاومت است. ما به شهدای خود افتخار می کنیم و آنها را نزد خدا می دانیم.
دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد یک گروه سیاسی در لبنان از همان ابتدا مسیر دشمنی با مقاومت را در پیش گرفته است و به بهانه های مختلف به حزب الله حمله می کند، زیرا می خواهد تفکر مقاومت را در منطقه از بین ببرد. شاهد تنش زایی طرف مقابل در لبنان علیه خود هستیم و به نظر می رسد هماهنگی هایی در این باره وجود دارد.
سید حسن نصرالله گفت: ترور شهید حسان اللقیس یک حادثه گذرا نیست و حساب ما با دشمن اسرائیلی باز است. قاتلان دیر یا زود مجازات خواهند شد و خون شهدای ما به هدر نخواهد رفت و قصاص قطعی است.
نصرالله افزود: اتهام بعضی طرف ها در طرابلس به ما درباره اینکه ما تکفیری، انحصارطلب و عامل انفجارها هستیم خطرناک است و به نظر می رسد منظور آنها از این سخنان اعلام جنگ است. ما خواهان اعلام جنگ با دیگران نیستیم و اولویت ما مقابله با دشمن اسرائیلی است، اما توصیه می کنیم که هیچ کسی به دنبال بازی با ما نباشد. شاهد لحن تند و بی سابقه گروه چهاردهم مارس هستیم که به نظر می رسد منظور آنها اعلام جنگ است. من از همه طرف های سیاسی در لبنان می خواهم که در سخنان تنش زای خود جایی برای امکان صلح باقی بگذارند، زیرا ما در نهایت محکوم به شراکت سیاسی هستیم.
دبیرکل حزب الله خاطر نشان کرد: نباید به سادگی از حملات اخیر به ارتش لبنان بگذریم و این حملات را کم اهمیت بدانیم. حملات اخیر به ارتش لبنان خطرناکتر از حمله به سفارت ایران و دیگر انفجارهاست. همه ما باید از ارتش حمایت کنیم، زیرا از اجماع ملی برخوردار است. نباید درباره عملکرد ارتش لبنان تردید به وجود بیاوریم، زیرا حلقه نجات لبنان است و نباید از آن انتقاد کنیم. ارتش لبنان تنها کمربند باقی مانده برای لبنان است و از بین رفتن آن به معنای از بین رفتن همه چیز خواهد بود.

49261

کد N20487